Google Fotoğraflar nedir? Özellikleri neler?

Google Fotoğraflar nedir ve ne için kullanılır? Google Fotoğraflar özellikleri nedir sorusuna cevap vereceğimiz yazıda, fotoğraf yedekleme uygulamasına yakından bakacağız. Uygulama Android telefonlarda kurulu olarak geliyor.

Uygulamanın kullanım amacıyla birlikte kullanıcılara sağladığı faydalara da yazımızda değindik. Ayrıca uygulamanın sadece Android cihazlarda değil, iPhone’larda da çalıştığını belirtmekte yarar var.

En iyi fotoğraf yedekleme uygulamaları hangileri?

Google Fotoğraflar nedir?

Google Fotoğraflar hem akıllı telefonlar, hem de web üzerinde kullanılabilen bir fotoğraf ve video depolama uygulaması. Bu uygulamanın hayatı kolaylaştıran bir çok özelliği mevcut. Akıllı telefonlar da bulunan galeri menüsüne benzer bir menüye sahip olan Google Fotoğraflar aynı zamanda fotoğraf ve videoları depolama imkanı sunan bir bulut servistir. Google Fotoğraflar uygulamasının bir çok özelliğe sahip olduğunu söyledik.Peki Google Fotoğraflar uygulamasının özellikleri neler?

Sınırsız Fotoğraf Depolama

Günümüzde akıllı telefonların en büyük sorunu yetersiz depolama alanı. Hala bir çok üretici firma bu sorunu göz ardı ederek depolama alanı çok düşük seviyelerde olan telefonlar üretmekte. Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya mecralarının ardından fotoğraf ve video çekmek hayatımıza büyük yer kaplamaya başladı. İşte bu noktada bir çok akıllı telefonun hafıza kapasitesi bizlere yetmiyor. Fakat Google Fotoğraflara eklediğimiz fotoğraf ve videolar bulut sisteminde depolanıp telefonda yer kaplamıyor bu sayede yetersiz hafıza sorunu çözülmüş oluyor.

Related Post

Fotoğraflarınızı Yeniden Yapılandırın

Google’ın ne kadar yenilikçi ve yaptığı her işi kusursuza ulaştırmaya çalıştığı aşikar. Google fotoğraflar uygulaması depolama özelliğinin yanı sıra fotoğraflar üzerinde değişiklik yapıp onları yeniden yapılandırmanızı sağlar üstelik ekbir uygulamaya ihtiyaç duymaz. Ayrıca Fotoğraflarınız ile GIF oluşturabilirsiniz. Üstelik eğer isterseniz sistemde bulunan yapay zekadan yardım alabilir sizin için GIF hazırlamasını sağlayabilirsiniz.

Filtre Kullanımı ve Kolay Düzenleme

Örnek verecek olursak tıpkı instagram’da olduğu gibi Google Fotoğraflarda da fotoğraflarınıza filtreler ekleyip kırpabilirsiniz. Şunu da belirtmeliyiz ki uygulamada yüzlerce filtre mevcut.

Otomatik Albüm Özelliği

Google Fotoğraflar uygulamasında bulunan yapay zeka sayesinde fotoğraflarınız otomatik düzenlenir ve albüme eklenir. Bu sayede bir fotoğrafı ararken zorlanmadan bulabilir ve ya fotoğrafları albümlere ayırmak ile uğraşmakla vakit kaybı yaşamazsınız.

Erişim Kolaylığı

Google Fotoğraflarda bulunan tüm fotoğraf ve videolarınıza internete bağlanabilen tüm cihazlardan erişebilirsiniz. İster bilgisayarınızdan ister tabletinizden fotoğraflara ve videolara ulaşabilirsiniz. Ayrca bu özelliğin en iyi yanlarından biri de telefonunuzu değiştirdiğiniz de fotoğrafları yedekleme derdinizin olmaması tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek.

Bir önceki makalemiz olan HTC Desire A17 Android Marshmallow ve Sense 8.0 ile gelecek başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Faris Kaya: Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen ve video oyunlarını seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 24 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümünde okuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.