Google Fotoğraflar yeni özellik için açıklama yaptı

Google Fotoğraflar, yeni özellik ile birlikte daha kaliteli bir hale geldi. Artık kullanıcılar harita kullanabilecek.

Google Fotoğraflar, 2015 yılından beri hayatımızda yerini almakta. Sınırsız depolama alanı sunması, yüz tanıma sisteminin bulunması, fotoğraf içerisindeki objeleri tanıması, yapay zeka kullanması ve profesyonel arama sistemi gibi daha birçok özelliği ile insanların ilgi odağı olmuş durumda. Google Fotoğraflar, yeni güncellemesi ile bazı kullanıcıları sevindirecek.

Windows 10X başlat menüsü tasarımı paylaşıldı

Google Fotoğraflar güncellemesi yeni özellik ile geliyor

Google Fotoğraflar, yeni güncellemesinde birkaç değişikliğe gidiyor. Bu değişiklikler arasında haritalar özelliği yer almakta. Artık fotoğraflar harita üzerinde görünecek. Haritada bir ısı haritası yer alacak. En çok fotoğraf çekilen yer daha koyu, en az fotoğraf çekilen yer daha açık renkte bulunacak. Bu özellik konumu EXIF verilerine ve bununla birlikte fotoğraf içerisinde yer alan konum verilerine göre buluyor. Bunun dışında fotoğrafı inceleyen yapay zeka, otomatik olarak yeri keşfediyor.

İlginizi Çekebilir

Google Fotoğraflar uygulamasına yapılan bu güncelleme dışında uygulamada birkaç değişiklik kullanıcıların dikkatinden kaçmıyor. Bu değişiklikler arasında yenilenmiş uygulama ikonu ve yeni uygulama tasarımı yer alıyor. Alt kısımdaki sekmede bulunan “Sizin İçin” kısmının kaldırılması kullanıcıların dikkatinden kaçmıyor. Alt sekmede şu anda “Fotoğraflar”, “Arama” ve “Kütüphane” sekmesi yer alıyor. “Sizin İçin” kısmı “Anılar” ile birleştirilerek bu alana eklendi. Bununla birlikte birkaç küçük düzenlemeler yapan Google, uygulamanın görünümünde de değişikliklere gitti.

Bizi Google News üzerinden takip edin, haberleri kaçırmayın. 🙂

Bir önceki makalemiz olan Youtube'ta Videolar Kaç MB Veri Harcar? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.