1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Google Fotoğraflar yüksek kalite sorununa sahip

Google Fotoğraflar yüksek kalite sorununa sahip

Google Fotoğraflar yüksek kalite

Google Fotoğraflar Haziran ayından sonra yüksek kalite modunu kısmen kaldırıyor olsa da yeni çıkan bir sıkıntı kullanıcılar tarafından büyük tepki çekti.

Google Fotoğraflar uygulamasında şu anda trilyonlarca fotoğraf ve video bulunuyor. Şirket aldığı bir karar ile birlikte Google Fotoğraflar’ın 1 Haziran 2021 tarihinden sonra sınırsız depolama alanından yararlanmayacağını açıklamıştı fakat Pixel kullanıcıları için bu durum geçerli değildi. Bunun yanı sıra yeni bir sorun kullanıcıları endişelendirdi.

Microsoft web tasarım aracı geliştiriyor

Google Fotoğraflar yüksek kalite ile çalışmıyor

Google Fotoğraflar’da yer alan yüksek kalite modu, fotoğrafların kalitesini yükselterek ve boyut düşürerek daha iyi bir kalite sunmayı amaçlıyor. Bu sistemin kullanılmasının amacı Google Fotoğraflar’a yüklenen bir içeriğin daha az yer kaplamasını sağlamak. Yeni politika açıklaması yapıldıktan sonra kullanıcılar tekrar yüksek kalite modu seçeneğine baktığında bu modun fotoğrafların kalitesini yükselttiğini değil düşürdüğü yazısına dikkat çekti.

Google Fotoğraflar yüksek kalite

Şirketin böyle bir değişiklik yapmasının sebebinin depolama alanı yetersizliği olduğu düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde de Google sunucularına erişim sağlanmamıştı. Bu sorun sonrasında depolama sıkıntısı yaşadığını söyleyen firmanın ne kadar zor durumda olduğu ortaya çıkıyor.

Kullanıcıların Google Fotoğraflar ile ilgili yaşadığı sorun da yüksek kalite modu ile ilgili. Bazı kullanıcılar fotoğraflarının yüksek kalite modunda yedeklendiğinde eskisine göre daha düşük kaliteye sahip olduğunu, orijinal fotoğraf ile yüksek kalite modundaki fotoğrafı yakınlaştırdığında aradaki farkın fazla olduğunu açıklıyor. Bu durum internete yedekleme yapıp diski temizleyen kullanıcılar için ciddi bir sorun teşkil ediyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan YouTube Shorts özelliği kullanıma açıldı başlıklı makalemizde Tiktok ve YouTube Shorts hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap