1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Google gizlilik seçenekleri gelişiyor

Google gizlilik seçenekleri gelişiyor

Google gizlilik seçenekleri

Google gizlilik seçenekleri daha çok gelişiyor. Yeni özellikler ile birlikte Google kullanıcısının gizliliğine daha çok önem gösterilecek.

Google I/O etkinliği bu yıl canlı yayın üzerinden kullanıcılara aktarıldı. Etkinlik ile birlikte pek çok yenilik duyurulurken bu yeniliklerden birisi de gizlilik seçenekleri oldu. Yeni gizlilik özellikleri ile birlikte kullanıcıların daha güvenli olması hedefleniyor.

Instagram gönderi oluşturma sisteminde devrim

Google gizlilik seçenekleri daha iyi olacak

Google gizlilik seçenekleriyle ilgili yapılan düzenlemelerden birisi geçmişi silme ile ilgili oldu. Kullanıcılar zaman zaman yaptıkları bazı aramaları silmek isteyebilir veya özel bir şey arayabilir. Bu gibi durumlar için Google yeni bir gizlilik seçeneği ekledi. Google kullanıcısı, hesabına girerek son 15 dakikalık arama verilerini silebiliyor olacak. Bu sayede tüm arama verilerini silmeden temiz bir işlem yapabilecek.

Google gizlilik seçenekleri

Google’ın eklediği bir diğer gizlilik özelliği Haritalar uygulaması ile birlikte geldi. Bildiğiniz üzere Google Haritalar, gidilen her bir konumu kayıt ediyor ve zaman çizelgesinde tutuyor. Kullanıcılar artık zaman çizelgesine girerek konum kayıt etmeyi devre dışı bırakabilecek veya tekrardan aktif edebiliyor olacak. Konum geçmişini kapatmak, kullanıcının daha önce gittiği yerleri kayıt etmiyor.

Google gizlilik seçenekleri gelişmeye devam ediyor. Google’ın eklediği bir diğer özellik Google Fotoğraflar ile ilgili oldu. Artık kullanıcılar gizli olmasını istediği fotoğraflar için şifre sistemini kullanabilecek. Bunun için özel bir dosya barındıracak olan Google, kullanıcıların bu dosyayı şifrelemesini ve şifre ile girilebilmesini sağlayacak. Özel fotoğraflarını ve videolarını saklamak isteyenler için bu özellik kullanışlı olabilir.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Google LaMDA özellikleri ile birlikte duyuruldu başlıklı makalemizde Arama, google ve LaMDA hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap