1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Google Haritalar’da Radarı İzleme Dönemi
Trendlerdeki Yazı

Google Haritalar’da Radarı İzleme Dönemi

Google Haritalar’da Radarı İzleme Dönemi

Dünya devi teknoloji şirketi Google’ın harita uygulaması Google Haritalar’da (Google Maps) yol üzerinde bulunan radarları takip edebilme dönemi başlıyor. Daha önce bir diğer büyük arama motoru Yandex tarafından Yandex Haritalar’da uzun zamandır bulunan özellik, Google tarafından da hayata geçiriliyor.

Seyahat esnasında yol üzerinde görülecek olan radar simgeleriyle birlikte araç kullanıcılarının hız kameralarına takılmamasına yardım etmek amaçlanıyor. Harita üzerindeki yolda bulunacak radar simgeleri sayesinde, o yolda bulunan hız sınırı da görülebilecek.

GearBest TR

Daha önce işletmeler ve kullanıcılar arasında mesajlaşma yapılabilmesi için çalışmaların yapıldığı Google Haritalar’da, kullanıcıların bütün ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Yakında gelecek olan güncelleme ile birlikte hayatımıza girecek bu iki özelliği Google çokça önemsiyor. Çünkü başka harita uygulamalarının ortaya çıkmasıyla birlikte Google Haritaların kullanım oranı düştü. Özellikle hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilir olacak.

Bir önceki makalemiz olan CSS İle Obje Döndürme başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hasan Burus

Merhaba ben Hasan. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Yeni teknolojiler üzerinde araştırma yapmayı seviyorum. Bu araştırmalar sonucunda da size yazılarımı ulaştırıyorum.

Yorum Yap