1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Google hizmetleri neden çöktü?

Google hizmetleri neden çöktü?
0

Google hizmetleri neden çöktü? Dün saat 15.00 sularında Google hizmetleri uzun süreli bir kesinti yaşadı. Google’ın bazı hizmetlerine bağlanmak isteyen kullanıcılar o hizmete erişemedi.

Google’da yaşanan bu sorun yaklaşık olarak 1 saat kadar sürdü. 1 saat içerisinde çözülen bu sorun için Google bir açıklama yaptı.

Google depolama alanındaki verileri silecek

Google hizmetleri neden çöktü? Ne oldu?

Dün Google’da saat 15.00’ten sonra ciddi bir sorun yaşanmaya başladı. Yaşanan bu sorun Google Drive, Google Docs, Gmail ve YouTube gibi pek çok hizmetin erişiminde sorunlar yaşattı. Downdetector üzerinde 200.000’in üzerinde rapor alan bu olay Twitter’da da 200.000’in üzerinde tweet alarak gündeme oturdu.

Google hizmetleri neden çöktü?

Kısa bir sürede pek çok kullanıcının dikkatini çeken bu durum özellikle Google Drive, YouTube ve Gmail uygulamalarını kullanan kullanıcıları etkiledi. Pek çok kişi iş yaparken Gmail hizmetinden de yararlanıyor. Bundan dolayı Gmail Twitter’da en çok etiketlenen konu başlığı arasında yer aldı. Bazı kullanıcıların Google hesabına girerken hesabın bulunmadığına dair bir ileti de görüldü.

Saat 16.00’ya yaklaşırken sorun çözülmeye başlandı. Google sorun ile ilgili bir açıklama paylaştı. Sorunun dahili depolama kotası ile ilgili olduğu ve kotada yer alan sorunların bu gibi durumlara yol açtığı belirtildi. Tüm hizmetlerin yeniden çalışmaya başladığını belirten Google, kullanıcıların hizmetleri tekrar kullanabildiğini söyledi.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, gündemden haberdar olun.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap