1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Google LaMDA özellikleri ile birlikte duyuruldu

Google LaMDA özellikleri ile birlikte duyuruldu

Google LaMDA özellikleri

Google LaMDA özellikleri ile birlikte duyuruldu. Yeni geliştirilen yapay zeka kullanıcı deneyimini güçlendirmeyi hedefliyor.

2021 yılı ile birlikte bir yenisi düzenlenen Google I/O etkinliği ile birlikte Google, pek çok yenilik hakkında bahsederken bu yeniliklerden detaylı bir şekilde söz etti. Google I/O etkinliği ile birlikte tanıtılan sistemlerden birisi de yeni bir yapay zeka olan LaMDA olarak yer aldı. LaMDA şimdiden bazı Google kullanıcılarını heyecanlandırdı.

WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyenler yaptırım ile karşılaşıyor

Google LaMDA uygulamasının özellikleri

Google I/O etkinliği ile birlikte duyurulan LaMDA, konuşan bir yapay zeka olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulamanın amacı, kullanıcıların yapay zeka ile konuşurken daha iyi bir deneyim yaşaması ve daha gerçekçi bir konuşma ile karşılaşması. LaMDA’yı diğer yapay zeka özelliklerinden ayıran da bu olmakta. LaMDA, diğer yapay zeka uygulamalarına göre kendini daha da geliştirmiş ve daha iyi bir konumda yer alıyor.

Google LaMDA özellikleri

Makine öğrenimi ile birlikte pek çok veriyi içerisinde barındıran LaMDA, gerçekçi bir şekilde konuşmasıyla birlikte kullanıcıların da ilgisini çekiyor. Uygulama, gerçekçi konuşmanın yanı sıra uzun cümleler kurmaya ve aynı cümleleri tekrarlamamaya da özen gösteriyor. Uygulama, o kadar özenli geliştirilmiş ki bir cümle için yüzlerce farklı deyim bulunuyor. Bu da konuşmanın daha gerçekçi olmasını, bot değil de gerçek bir insan ile konuşuyor hissi vermesini sağlayan bir durum.

Yeni özellik henüz gelişme aşamasında olduğu için bazı hatalar bulunabilir. Örneğin konuşma her ne kadar gerçekçi olsa da, bir insan gibi konuşuyor olsa da bazı durumlarda saçma cevaplar verebiliyor. Yapay zeka zamanla gelişip daha gerçek bir hale bürünecek.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Google arama sistemi gelişiyor başlıklı makalemizde Arama Sistemi, google ve Mum hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap