1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulamalar
  3. Google sınırsız depolama hakkında önemli bir karar aldı

Google sınırsız depolama hakkında önemli bir karar aldı

Google sınırsız depolama
38

Google Fotoğraflar yazılımının sınırsız depolama alanı birçok kullanıcının severek kullandığı bir sistem. Sınırsız depolama alanı sayesinde kullanıcılar istedikleri kadar fotoğraf ve videoyu bu alana aktarabiliyor. Google’ın aldığı karar birçok kullanıcıyı üzecek cinsten.

Google’ın en sevilen uygulaması olan Google Fotoğraflar, fotoğraf ve video yedekleme uygulamasının yanı sıra medya içeriklerini düzenleme, albüm oluşturma, yüz tanıma ve medya içeriklerinin ısı haritasını çıkarma gibi özelliklere sahip. En çok kullanılan yedekleme uygulamaları arasında yer alan Google, aldığı yeni karar ile birçok kullanıcıyı etkiliyor.

Samsung yeni model telefon patenti aldı

Google Fotoğraflar sınırsız depolama devri sona eriyor

Bilindiği üzere Google Fotoğraflar uygulamasında kullanıcılar sınırsız bir alana sahip oluyordu. Firma tarafından kullanıcılara gönderilen bir mailde artık sınırsız depolama alanının tarihe karışacağı belirtiliyor. Şu ana kadar eklenen fotoğraf ve videoların ise sorunsuz bir şekilde depolamada duracağı açıklanıyor.

Google sınırsız depolama

1 Haziran 2021 tarihinde geçerli olacak bu sisteme kadar Google Fotoğraflar kullanıcıları uygulamaya daha fazla fotoğraf ve video yükleyebilir. Google’ın kullanıcılara önerdiği yöntemlerden birisi Google One sistemine geçerek uygun fiyatlı depolama alanı almak.

Google Fotoğraflar hakkında bazı istatistiksel verileri de paylaşan Google, kullanıcılara birçok bilgi sundu. Verilen bilgiler arasında Google Fotoğraflar’da şu ana kadar paylaşılan 4 trilyonun üzerinde medya içeriği bulunduğu, her hafta 28 milyar yeni içeriğin yüklendiği belirtildi.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan Türksat 5B internet hızı kullanıcıları heyecanlandırdı başlıklı makalemizde 56 GBps, Hız ve İnternet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap