Google Stadia Ücretleri Açıklanıyor

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Google Stadia, Google’ın bulut tabanlı oyun sunucu sistemi. Peki sunucu kiralama fiyatları ne olacak?


Bildiğiniz üzere Google Stadia, yakın zamanda duyurulmuş bir projeydi. Bu projenin amacı ise insanların çok masraflı sistemler almadan ucuza oyun oynayabilmesi. Google Stadia ile Android, Windows, Smart TV, PC gibi çoğu platformlardan oyunları bulut tabanlı oynayabileceksiniz.

Google, yaptığı açıklamada Stadia’nın bu yaz ücretlerinin açıklanacağı, ABD, bazı Avrupa ülkeleri ve Kanada’da yayınlanacağı bilgilerini verdi. Bu Avrupa ülkeleri arasında Türkiye yer alacak mı henüz belli değil. Fakat yaptığımız tahminlere göre ve Stadia’nın resmi web sitesindeki dilleri incelediğimizde sistemin ilk yayınlanacağı ülkeler arasında Almanya, Birleşik Krallık, ABD, İspanya, Kanada, Fransa ve İtalya yer almaktadır.

Google Stadia Özellikleri Nelerdir?

Google’ın geliştirmekte olduğu Google Stadia 10.7 teraflops gücünde, 2.7 GHz işlemcisi bulunan, 16 GB RAM’e sahip, saniyede 484 GB veri transfer hızı ve L2 ile L3 ön belleğin 9.5 MB olduğu bir sistemdir. 4K çözünürlüğü de destekleyecek olan bu sistem için 25 Mbps hıza sahip olmanız gerekmektedir. Eğer daha düşük çözünürlükte oynayacaksanız daha düşük bir hız size yetecektir. Google Asistan ile yapay zeka eklenmiş bu sistem size bazen yardım edecektir.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.