Google Stadia Ücretsiz Olacak

Google’ın kaliteli bulut tabanlı oyun sunucusu hizmeti Google Stadia, hem ücretli hem ücretsiz olarak sunulacak.


Yayınlanacağı Ülkeler

Google, duyurduğu paylaşımda bazı Avrupa ülkeleri, Canada ve ABD’de yayınlanacağını açıkladı. Daha önceki paylaşımımızda Google’ın duyurduğu ülkeler arasından bizim tahmin ettiğimiz ülkelerin de mevcut olduğunu görüyoruz. Onun dışında birkaç yeni ülke daha eklenmiş durumda.

Hem Ücretsiz Hem Ücretli

Google Stadia Pro, ABD’de aylık 9.99 $’dan satışa çıkacaktır. Bunun yanında ücretsiz olarak sunulacak bir abonelik bulunacak. Bu abonelikte 1080p 60FPS desteği bulunacak. Bu aboneliğin gelecek yıl hizmet vereceği duyuruldu.

Minimum Hız Gereksinimi

Google Stadia, 720p 60 FPS oyun oynamak için 10 Mbps hıza ihtiyaç duyacak. Eğer 4K 60 FPS görüntü kalitesinde bir oyun oynamak istiyorsanız en az 35 Mbps hıza ihtiyaç duyacaksınız.

Oyun Kolu Ücretinde İndirim

Google Stadia, 300 $’lık paketi 129 $’dan satışa çıkararak indirim yapmaktadır. Bu pakette Stadia oyun kolu, Chromecast Ultra, 3 aylık Stadia Pro üyeliği, Destiny 2: The Collection, Exclusive Stadia Name ve Stadia Buddy Pass verilecek.

Google Stadia’ya Birçok Oyun Ekleniyor

Google Stadia’ya Metro Exodus, Rage 2, Thumper, Just Dance, FM, Destiny 2, The Crew 2, GRID, Farming Simulator 19, Mortal Kombat 11 gibi birçok oyun ekleniyor. Zamanla oyun sayısının artacağı ve gelişeceğini düşünüyoruz.

Bir önceki makalemiz olan A101'e Oyun Konsolu Geliyor başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.