Google yeni değerlendirme sistemi geliştirdi

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Google yeni değerlendirme sistemi

Google yeni değerlendirme sistemi üzerinde çalışıyor. Firmanın yeni geliştirdiği algoritma web sitelerini daha iyi sıralamak için geliştiriliyor.

Google, kullanıcılar için en iyi deneyimi sunma yolunda çaba sarf ediyor. Bir taraftan karbon salınımını azaltarak dünyanın daha yaşanabilir hale gelmesinde etkili olmaya çalışan Google, diğer taraftan kullanıcı deneyimini de iyileştirmeye çalışıyor. Google’ın yaptığı çalışmalardan birisi de arama motorları üzerindeki değişiklikler olarak karşımıza çıkıyor.

Twitter mavi tik şartları güncellendi

Google yeni değerlendirme sistemi ve özellikleri

Google, arama motorları ile ilgili bu zamana kadar pek çok değişiklik yaptı. Örneğin mobil kullanıcılarının artmasıyla birlikte mobil uyumluluğa sahip sayfaları ön plana çıkaran firma, sayfaların SEO uyumluluklarını da incelemeye aldı. Google her ne kadar SEO uyumluluğunu önemsemediğini açıklasa da öne çıkan sitelerin SEO uyumlu olduğu görüldüğünde bunun ne kadar doğru olduğu anlaşılabiliyor.

Google yeni değerlendirme sistemi

Google, arama motoru ile ilgili yeni sistemiyle birlikte sayfaların aramalarının daha iyi olacağını belirtti. Yeni geliştirilen arama algoritmasına göre artık SEO puanının yanı sıra değerlendirme puanının da bir önemi var. Kullanıcılar web sayfalarını hem SEO hem de değerlendirme puanına göre optimize etmeli.

Değerlendirme puanı ile birlikte 4 faktör inceleniyor. Bunlardan birisi sayfa yüklenme hızı, diğeri güvenlik ve gizlilik, bir diğeri erişilebilirlik ve son olarak kullanıcıyı rahatsız eden içerikler olarak yer alıyor. Web sayfaları bu 4 kritere en iyi şekilde uyarsa o sayfaların başarılı bir performans göstereceği anlamına geliyor. Değerlendirme puanı yüksek olan sayfaların daha üst sıralarda görünmesi mümkün.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.