1. Ana Sayfa
  2. Mobil Teknoloji
  3. Google’dan Kullanılması Gereken Güvenlik Uygulaması Yayınlandı

Google’dan Kullanılması Gereken Güvenlik Uygulaması Yayınlandı

Google’dan Kullanılması Gereken Güvenlik Uygulaması Yayınlandı
1

Dünya devi teknoloji şirketi ve Android’in geliştiricisi Goolge, Play Store üzerinden yeni bir uygulama yayınladı. Bu uygulamanın adı “Güvenilen Kişiler” ve bu uygulama yakınlarınızla aranızda doğrudan paylaşım kurabilmenize olanak sağlayacak.

Uygulamada aile üyeleriniz, arkadaşlarınız, kısaca sevdiğiniz kişileri ekleyerek onların konumlarını takip edebileceksiniz. Fakat konum takibi her iki tarafın isteği ile gerçekleşiyor. Yani konumuna bakmak istediğiniz kişinin sizi Güvenilen Kişiler’e eklemesi gerekiyor.

Uygulamanın çalışma mantığına değinmek gerekirse, Güvenilir Kişiler listenizden bir yakınınız konumunuzu öğrenmek istedi. Siz bu isteği kabul edebilirsiniz. Eğer siz hiçbir işlem yapmazsanız sistem otomatik olarak sizin konumunuzu sevdiğiniz kişi ile paylaşacak. Tabi ki isteği de reddetme imkânınız var. Eğer reddetmek isterseniz isteği reddedip güvende olduğunuzu karşı tarafa ileteceksiniz.

Daha da açıklamak gerekirse, karşı tarafın istek bulunduğu zamanda telefonunuz kapalı olsa bile Google konum geçmişine erişecek ve karşı tarafa sizin konumunuzu aktaracak. Bununla birlikte Güvenilen Kişiler listenizden bir kişi size ping gönderebilir ve cihazının pil seviyesini ve en son ne zaman aktif olduğunuzu öğrenebilir. Bu işlemin de bir onaya ihtiyacı bulunuyor.

Aliexpress TR

Güvenilen Kişiler” özellikle daha hava aydınlanmadan yola çıkanlar ve eve geç gelen kişilerin aktif olarak kullanabileceği bir uygulama olarak karşımızda bulunuyor. Daha çok kadınların da tercih edebileceği uygulama Google Play Store’dan indirilebilir. Uygulamayı kullanmak için cihazın Android 4.1 sürümü ve üstünde bir sürüm olması gerekiyor.

plat-store-indir

Bir önceki makalemiz olan Huawei Hangi Telefonlara Andoid 7 Nougat Güncellemesi Sunacağını Açıkladı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Yorum Yap