1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Göz sağlığına yararlı monitör geliştirildi

Göz sağlığına yararlı monitör geliştirildi

Göz sağlığına yararlı monitör
29

Göz sağlığına yararlı olan yeni bir monitör geliştirildi. Son zamanlarda sağlığa önem gittikçe artmaya başladı. Teknoloji de buna göre ilerliyor.

Monitörler, özellikle bilgisayar başında çalışanlar için sıkça kullanılan aletler olarak yer alıyor. Pek çok çalışan parlak ekranlar ile ilgilenince çeşitli sorunlar yaşayabilir veya çabuk yorulabilir. Bu bağlamda geliştirilen yeni bir monitör insanlara çözüm sunuyor.

Exxen fiyatı ne kadar? Kaç lira olarak açıklandı?

Göz sağlığına yararlı bir monitör üretildi

Parlak ekrana bakmak gözü yoran bir durum olabilir. Bundan dolayı yeni geliştirilen bir monitör olan Dasung Paperlike 253, kullanıcıların işe daha iyi odaklanmalarını sağlıyor. Son zamanlarda hızla gelişmekte olan elektronik mürekkep teknolojisini kullanan birçok cihaz bulunuyor. Bu cihazlardan birisi olan Dasung Paperlike 253, pek çok özelliğe sahip.

Mavi ışık, arka ışık ve parlaklık olmayan bu monitör, kullanıcıların yaptıkları işe daha iyi odaklanmalarını ve uzun süre çalışanların ekranda daha çok çalışabilmesini sağlıyor. 3200×1800 çözünürlüğe sahip olan bu monitör, ortam ışığını yansıtarak çalışıyor. İçerisinde 16 farklı gri tonun yer aldığı monitör, düşük yenileme oranına sahip.

Göz sağlığına yararlı monitör

Elektronik mürekkep teknolojisi 1997 yılından beri geliştirilen bir teknoloji. Günümüzde önemi daha da artan bu teknoloji artık monitörlere de gelmiş durumda. Elektronik kitap okuyucuda kullanılan bu teknolojinin çalışma mantığı içerisinde yer alan mikrokapsüllerden geliyor. Mikrokapsüller bir saç teli kadar ince olmakta ve içerisinde genellikle siyah ve beyaz renk yer almakta.

Elektronik mürekkep teknolojisindeki mikrokapsüller, alınan elektrik sinyaline göre yer değiştiriyor ve ekrana bu şekilde yansıyor. Örneğin ekranın bir kısmında siyah renk gözüküyor ise o kısımda siyah mürekkep ön plana çıkmış demek. Kısacası ekranın altında yer alan kapsüllerin içerisindeki renklerin yer değiştirmesi bu sistemi oluşturuyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, gündemden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan 2020 yılının özeti ne oldu? başlıklı makalemizde 2020, 2021 ve Gelecek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap