1. Ana Sayfa
  2. Konsol
  3. GTA 1 İncelemesi

GTA 1 İncelemesi

GTA 1 İncelemesi
Oyun AdıGTA 1
TürAksiyon
ÜcretÜcretsiz
Çevrimiçi Oyuncu DesteğiEvet
YapımcılarDMA Design, Tarantula Studios
Çıkış Tarihi21 Ekim 1997
YayımcıRockstar Games, Take2 Interactive
PlatformlarDreamcast, Game Boy Color, PlayStation, Windows

GTA 1

GTA 1, Take Two Interactive tarafından 1997 yılında piyasaya sürülen 2 boyutlu bir oyundur. Yayımcısı Rockstar Games, yapımcıları ise DMA Design ve Tarantula Studios olan bu oyunda amacınız görevleri tamamlamak, şehri gezmek, ilginç yerler keşfetmek ve özellikleri denemektir. Hepimizin bildiği GTA Serisinin ilk çıkan oyunudur.

Oynanış

Oyunun amacı, görevleri tamamlayarak para ve diğer ödüllerden kazanmaktır. Bu sayede zamanla zengin olacak ve gelişeceksiniz.

Diğer Sürümleri

GTA 1 oyununun London 1969 ve London 1961 adlı iki farklı sürümleri de bulunmaktadır.

30 Nisan 1999 yılında çıkan London 1969 paketinde oyuna 30 yeni araç, 32 yeni görev ve kurgusal olmayan gerçek hayattaki şehirler eklendi. Çıktığı platformlar ise Microsoft Windows, DOS ve PlayStation’dur.

GTA 1 Nasıl Oynanır?

GTA 1 oynamak için bir DOS emülatörü kurmalısınız. Sonrasında GTA 1’i DOS emülatörü üzerinden çalıştırmalısınız. Bu sayede GTA 1 oyununu oynayabilirsiniz. Biz bunun için DOSBox’u öneriyoruz.

GTA 1 İncelemesi

GTA 1 oyunu dönemin kaliteli oyunlarından olsa da şu anki teknoloji ve zamanda oyunculara çok basit gelmektedir. Grafikleri yine çağımıza göre çok güzel olmasa da oyunun özellikleri kalitelidir.

Sistem Gereksinimleri

Oyun 2000 öncesi çıkışlı olduğu için şimdiki sistemlere emülatör kurduğunuz takdirde patatese ekran kartı takarak bile oynayabilirsiniz.

İşletim SistemiDOS 6.0, Windows 95, Windows 98
İşlemci75 MHz
RAM16 MB
Depolama80 MB
Ekran Kartı1 MB RAM

 

Bir önceki makalemiz olan Kar Topu Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap