GTA 5 PS 5 çıkış tarihi güncelledi, işte yeni tarih

GTA 5 PS 5 çıkış tarihi güncellemeye şahit oldu. Oyun normal şartlarda Kasım ayında oyuncular ile buluşacakken yeni güncelleme ile birlikte çıkış tarihi birkaç ay ertelendi.

GTA 5, 2011 yılında fragmanı duyurulan ve aradan 10 yıl geçse de halen fragmanı çıkan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. 2013 yılında piyasaya sürülen GTA 5, 2020 yılında Epic Games Store üzerinde bedava olmuştu. Şimdi de oyunun PlayStation 5 konsoluna özel bir sürümü çıkacak.

EA SPORTS FIFA Online 4 Erken Erişim Günleri Sırada!

GTA 5 PS 5 çıkış tarihi ertelendi

Rockstar Games, geçtiğimiz yıl GTA 5’in PlayStation 5 için özel bir sürümünün olacağını duyurmuştu. Bunun amacının PlayStation 5’in özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak olarak açıklayan firma, bazı yeniliklerin de olacağını bildirmişti. Kasım ayında piyasaya sürülmesi beklenen oyunun yeni çıkış tarihi 2022 yılının Mart ayı oldu.

Related Post

GTA 5 için yayınlanan fragmanda oyunun daha gelişmiş grafikler ile birlikte öne çıkacağı açıklanırken bunun yanı sıra oyunun özelliklerinin de geliştirileceği belirtildi. Patlama efektlerinin kalitesinin de yükseleceğini açıklayan Rockstar Games, buna ek olarak karakter geçişi ile ilgili de bir açıklama yaptı. Normalde karakter geçiş ekranı uzun sürüyordu. Yeni güncelleme ile birlikte karakter geçişi daha hızlı sağlanıyor olacak.

Oyunun çıkış tarihi açıklanmış olsa da kullanıcıların aklında kalan soru oyunun neden ertelenmiş olacağı olmakta. Bu konuda yapılan açıklamalardan birisi Rockstar Games’in öncelikli olarak GTA III, GTA Vice City ve GTA San Andreas için GTA Trilogy Remastered paketine ağırlık veriyor olması. Bu henüz bir söylenti fakat böyle bir ihtimalin olduğu belirtiliyor. Yapılan bir diğer açıklama ise GTA 6’ya daha fazla vakit ayırmak ve daha fazla ekibin bu yana kaymasını sağlamak için GTA 5’in yeni sürümünün ertelendiği iddia ediliyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.