HarmonyOS işletim sisteminin özellikleri

HarmonyOS işletim sisteminin özellikleri açıklandı. Huawei tarafından duyurulan yeni işletim sistemi pek çok şeyi vaat ediyor.

Son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri ile arasında sorun olan Huawei, bu durumdan ötürü kendi işletim sistemini ve kendi ekosistemini geliştirme kararı almıştı. Çinli teknoloji firması Huawei, aldığı bu karar ile birlikte yeni telefon modelleri için Android kullanmak yerine HarmonyOS işletim sistemi geliştirme çalışmaları yapıyordu. Bu çalışmalar meyvesini verdi ve tanıtım yapıldı.

AMD FidelityFX Super Resolution duyuruldu

HarmonyOS işletim sisteminin sunduğu özellikleri

Huawei, yeni tanıttığı HarmonyOS işletim sistemi için pek çok yenilikten söz etti. Bunlardan birisi bu işletim sisteminin Android uygulamalarını çalıştırabiliyor olması. Android uygulamaları ile uyumlu olan işletim sisteminin kendi yazılım geliştirme araçları da bulunuyor. Diğer Android cihazlardan farkı ise Google hizmetlerinin olmaması, Huawei’nin kendi hizmetlerinin kullanılabilmesi.

Related Post

Mate 40 Pro, P40, Mate 30, Mate 20 RS, Nova 6 ve MatePad 10.4 gibi pek çok cihaza gelecek olan bu güncelleme, Huawei’nin yeni işletim sisteminin kapsama alanının geniş olacağını gösteriyor. Bununla birlikte bu işletim sisteminin akıllı telefon, akıllı televizyon, akıllı tablet ve giyilebilir cihazlarda da kullanılabileceğini söyleyen Huawei, 128 KB belleğe sahip cihazlarda dahi sorunsuz çalışacağını dile getiriyor.

Huawei’nin yaptığı bir diğer dikkat çekici açıklama cihazların bir süper cihaz olarak adlandırılması. Bunun sebebi cihazlar arasında hızlı bir bağlantının sağlanabiliyor olması. Örneğin telefondan görüntülü arama yapıldığında görüntü televizyona yansıtılabilecek, farklı ve daha kaliteli bir kamera ile görüntülü konuşmak mümkün olacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.