1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Hızlı Şarj Sadece 2018 Model Telefonlara Geliyor

Hızlı Şarj Sadece 2018 Model Telefonlara Geliyor

Hızlı Şarj Sadece 2018 Model Telefonlara Geliyor

Hızlı şarj adaptörü sadece 2018 model iPhone telefonlarda çalışacak.

Geçtiğimiz yıl Apple firması tarafından hızlı şarj ettiği söylenilen yeni adaptörler tanıtılmıştı. Haliyle bu özellikten faydalanmak isteyen iPhone kullanıcıları hemen App Store’lara giderek hızlı şarj adaptörlerine akın etmişlerdi. Geçen sene bu özelliği kullanan sayılı insanlar hızlı şarj özelliğinden gayet memnun kalmışlardı. O zamanlar sadece 2017 model iPhone telefonlarda bulunan bu özellik eski model telefonu olanlara büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Yeni model iPhone’u olanlar ise gayet mutluydu.

Bir Japon internet sitesi tarafından yapılan açıklamaya göre Apple firması 2018 model telefonların içine hızlı şarj adaptörünü koyacak gidip App Store’lardan almamıza gerek kalmayacak. Fakat yapılan açıklamaya göre 7.000 Liraya iPhone X alanlar biraz üzülecek gibi duruyor. Yeni hızlı şarj adaptörleri iPhone X ve diğer 2017’de çıkan iPhone telefonları desteklemeyecek. Bu durumda kalan 2017 model iPhone telefonu olan kullanıcılar ise eski adaptörlerle yetinmesi bilecek fakat bu eski adaptörlere desteğin kesilmesi de gündemde.

Apple firması neden 2017 model iPhone telefonlar neden yeni adaptörlerden faydalanamayacak sorusuna ise yeni adaptörlerin yeteri kadar alınmamasını sebep olarak göstermiş. Bu yüzden gelecek yıl yeni bir parti hızlı şarj adaptörü tedarik edilecek iPhone X ve diğer 2017 model iPhone telefonlar yeni partideki hızlı şarj adaptörlerinden faydalanacak.

Aynı zamanda kutunun içinden Usb dönüştürme kablosu da çıkacağı için Mac bilgisayarlara bağlanma konusunda herhangi yeni bir aparata gerek kalmayacak.

Yorum Yap