1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Horizon Worlds özellikleri merak ediliyor

Horizon Worlds özellikleri merak ediliyor
0

Horizon Worlds özellikleri ile birlikte duyuruldu. Yeni platform metaverse hakkında kullanıcılara pek çok özellik sunuyor.

Facebook şirketi, geçtiğimiz aylarda yayınladığı bir etkinlikte şirketin ismini Meta olarak güncellemişti. Meta olarak anılmaya başlayan şirket metaverse hakkında detaylı açıklama yaparken çeşitli özelliklerden de bahsetmişti. Facebook ve WhatsApp gibi uygulamaların bu dünya içerisinde yer alacağından söz eden Meta, metaverse ile birlikte kullanıcıların nerede olursa olsun bir arada olabileceğini söylüyordu. Metaverse ile ilgili somut bir adım atıldı.

Prison Architect bedava oldu

Horizon Worlds özellikleri duyuruldu

Horizon Worlds ismiyle adlandırılan ve Meta şirketinin geliştirmiş olduğu yeni platform, her ne kadar oyuna benziyor olsa da aslında pek çok şeyin yapılabildiği sanal bir ortam. Fantastik grafiklere sahip olan Horizon Worlds, kullanıcıların sanal gerçeklik gözlüğü ile birlikte rahatlıkla gezebilmesini sağlıyor. Bu platform şimdilik Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki 18 yaş ve üzeri vatandaşların kullanabileceği bir uygulama. Buna ek olarak uygulamanın Quest 1 ve Quest 2 donanımları ile çalışabildiğini belirtmek istiyoruz. Ayrıca Quest 1 yakında desteklenmeyecek.

Horizon Worlds, ücretsiz bir uygulama olarak bizlere sunuluyor. Simülasyon tarzı bu uygulamanın özelliklerinden birisi keşif yapmak. Geniş bir dünyaya ev sahipliği yapan bu uygulamada kullanıcılar diğer projeleri gezebilirken veya arkadaşlarıyla birlikte bu projelerde dolaşabilirken aynı zamanda kendi projesini oluşturup istediği gibi tasarlayabiliyor. Uygulamanın güzel yanlarından birisi de kod yazmayı mümkün kılması. Bu sayede oyun oynamak veya nesnelerle etkileşime geçmek mümkün oluyor. Daha güzel bir dünya oluşturmak için kullanıcılar kod sistemini kullanabilir.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap