1. Ana Sayfa
  2. Mobil Teknoloji
  3. HTC 11 2017 Mayıs’da piyasaya sürülebilir

HTC 11 2017 Mayıs’da piyasaya sürülebilir

htc

Dünya’nın en iyi telefon üreticileri arasında gösterilen HTC’nin yeni bir model hazırlığında olduğu iddia edildi. HTC One’dan bu yana beklediği talebi bulamayan HTC, o günden bu yana zarar ediyor.

Söylentilere göre HTC’nin yeni amiral modeli HTC 11 olacak. Fakat üretilecek yeni modelin ismi tam olarak kesin değil. Çin kaynaklı gelen bazı bilgilere göre HTC olağan koşullara sahip olursa yeni model büyük ihtimalle 2017 Mayıs’ta duyurulacak.

Bilgilerin böyle olmasıyla beraber, bilgilerin doğruluk payı %100 değil. Fakat kaynak üzerine konuşanlar kaynağın asılsız haberler yapabilecek bir kaynak olarak gözükmediğini söylüyor. Yine gelen bilgilere göre HTC 11 standart düzeylerde bir amiral model olacak.

HTC 11’e dair özellikler

Henüz bütün detaylar netleşmemesine rağmen birkaç özellik konuşulmaya başlandı. Bunlardan birisi ise 5.5 inçlik ekran boyutu. Bu ekran 2560*1440 piksel çözünürlükte, Quad HD olarak çalışacak. HTC 11 ayrıca 12 mega piksel arka kamera ile 8 mega piksel ön kameraya sahip olacak.7
Telefonun sahip olacağı işlemci ve hafızaya dair bilgiler bulunmasa da yine tahminlere göre telefon 4GB RAM’e sahip olacak. Telefonun hafızası ise 32GB olarak bekleniyor.

HTC 11’in tasarımı

HTC 11 ile ilgi bir diğer önemli kısım ise tasarımı duruyor. Çünkü HTC 11 bir amiral model olacak ve kullanıcıların bu telefonu almaları için iyi bir tasarım gerekiyor. Tayvanlı şirket de bu zamana kadar çıkardığı telefon modellerinde iyi bir tasarım serisini yakalamış durumda. Bu nedenle HTC 11’in tasarımında negatiflik beklenmiyor.
Biz HTC 11’i konuşuyoruz fakat gerçekleşen en son Dünya Mobil Kongresi’nde HTC 11’e dair hiçbir bilgi yer almadı. HTC’nin rakip şirketleri Samsung, Galaxy S8’i, LG ise G6’yı ön tanıtımda sunmuşlardı. Burada dezavantaja sahip olan HTC 11 kullanıcıya ulaşmada sorun yaşama ihtimaliyle karşı karşıya.

Bir önceki makalemiz olan Huawei'den Büyük İddia: Birkaç Yılda Dünyanın En Büyük Telefon Üreticisi Olacağız başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Yorum Yap