İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Huawei 7 Cihazına Daha Oreo Güncellemesi Getiriyor

Huawei 7 Cihazına Daha Oreo Güncellemesi Getiriyor

Huawei 7 Cihazına Daha Oreo Güncellemesi Getiriyor

Huawei Android Oreo güncellemesi planlarını ilk defa geçtiğimiz Ekim ayında Mate 10 akıllı telefon modeli tanıtımı sırasında duyurmuştu. Bunun yanı sıra Mate 9 ve P10 modellerinin de Android’in son güncellemesinden yararlanacağı ifade edilmişti. Bu kez Huawei tarafından çok daha memnun edici bir haber kullanıcıları memnun etti. Huawei, Android Oreo Beta programının kapsamını genişleterek 7 akıllı telefonu daha bu programa eklemiş durumda.

Huawei Android Oreo güncellemesi hangi akıllı telefonlara geliyor?

Huawei’nin güncelleme sunacağı cihazların arasına ise; Huawei Mate 8, Huawei P9, Huawei P9 Plus ile birlikte alt markası tarafından sunulan Honor 8, Honor V8, Honor Note 8 ve Honor 6X cihazları da dahil edilmiş oldu.

Bununla beraber Huawei akıllı telefonlar için Android Oreo güncellemesini kendi geliştirdikleri EMUI 8.0 ile birlikte sunacak.
EMUI 8.0 arayüzü ile birlikte cihazlar; resim-içinde-resim modu, yenilenmiş bildirimler, otomatik doldurma uygulama programlama arayüzü (API) ve çeşitli geliştirmelere sahip kullanıcı arayüzüne kavuşabiliyor.

Eklenen bu son 7 cihaz kullanıcılarının bu güncelleme sayesinde daha akıcı bir kullanım deneyimi elde edeceğini söylemek mümkün. Özellikle Huawei kendi yazılımıları ile birlikte RAM optimizasyonu konusunda oldukça başarı işlere imza atmış durumda.

Yazar Hakkında

Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen ve video oyunlarını seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 24 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümünde okuyor.

Yorum Yap