Huawei gelirleri rapor ile birlikte duyuruldu

Huawei gelirleri açıklandı. Açıklanan rapora göre Huawei firmasında geçen yıla göre ciddi bir gelir kaybı olduğu görülüyor.

Huawei, geçtiğimiz yıllarda oldukça popüler olan fakat sonradan popülerliğinin bir kısmını kaybetmiş bir firma olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bunun sebebi Amerika Birleşik Devletleri ile Huawei arasında yaşanan gerginlikti. Bu durum firmanın ciddi bir şekilde müşteri kaybetmesine yol açmıştı. Yaşanan bu durum ile birlikte Huawei, 2021 yılında elde edilen kazançları açıkladı.

Vivo V23 5G özellikleri ortaya çıktı

Huawei gelirleri raporla beraber duyuruldu

Trump yönetiminin olduğu dönemde Amerika Birleşik Devletleri, Huawei’yi kara listeye almıştı. Atılan bu adım ile birlikte Huawei ile Google arasındaki bağ kopmuştu. Kopan bağlar sonrasında Huawei kendi işletim sistemini geliştirme kararına gitmişti. Bununla birlikte Google, Huawei ile arasındaki bağın kopmaması için birkaç girişim yapmaya çalışsa da bu yeterince başarılı olmadı. Şu anda HarmonyOS işletim sistemi ile müşterilerinin karşısına çıkan cihaz, 200 milyonun üzerinde kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Bu gibi durumlara rağmen Huawei’nin 2021 yılı gelirlerinde bir düşüş olduğu gözlemleniyor.

Related Post

Huawei gelirlerinin 2020 yılı incelendiğinde 891 milyar Yuan yani 150 milyar dolarlık bir kazanç elde ettiği görülüyor. 2021 yılında ise açıklanan rapora göre firmanın elde ettiği gelir 634 milyar Yuan yani yaklaşık 100 milyar dolar olarak belirtiliyor. Açıklanan rapor incelendiğinde Huawei’nin 2020 yılına göre 2021 yılında bir miktar gerileme yaşadığı görülüyor. Bu gerileme ciddi boyutlara ulaşmış durumda. Huawei’nin kendini toparlayabileceği mümkün olacak mı bunu zaman gösteriyor olacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.