1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Huawei’nin İşletim Sistemi Daha Hızlı

Huawei’nin İşletim Sistemi Daha Hızlı

Huawei-Xiaoyi-gelistiriyor

Yapılan testlere göre Huawei’nin yeni işletim sistemi, Android işletim sistemine göre daha hızlı olduğu görüldü.


Bildiğiniz üzere Huawei, hem mobil hem de masaüstü için özel işletim sistemi geliştiriyor. Geçtiğimiz günlerde Çinli teknoloji şirketlerinden bazıları, Huawei’nin şirketine giderek Huawei’nin yeni işletim sistemini test etti. Yapılan testlere ve incelemelere göre sonuç olarak Huawei işletim sisteminin Android işletim sistemine göre %60 oranında daha hızlı çalıştığını açıkladılar. Bu da demek oluyor ki Huawei’nin işletim sistemi Android işletim sistemlerine göre daha güzel bir performans verecek.

Huawei Neden İşletim Sistemi Çıkarıyor?

Bunun sebebi, ABD ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşına dayanmaktadır. Huawei firması ABD tarafından kara listeye alınınca Huawei, kendi yerli işletim sistemini yapma kararı alır ve işe koyulur.

 

Bize göre yerli ürünlerin önemi büyüktür. Ülkelerin kalkınması ve ihracat ile ithalatta denge sağlamak için yerli üretim önemli bir rol taşımaktadır. Günümüzde düşük masraf ile yapılabilecek yerli üretim ihracatı ise yazılım geliştirmek ve yurt dışına satmaktır. Çünkü yazılımlar sınırsızdır ve istenildiği kadar satılabilir. Ayrıca bu yazılıma güzel bir güvenlik sistemi eklenmesi gereklidir.

Bir önceki makalemiz olan TRUST 22750 PowerBank İncelemesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap