Hytale’de Karakter Özelleştirme

Hytale ekibi, yeni paylaştığı makalede Hytale’nin karakter özelleştirmeleri hakkında çeşitli bilgiler veriyor.


Karakterler, sizin kişiliğinizi ve dış görünümünüzü yansıtabilir. Buna göre kendinize özel karakterler oluşturursunuz. İster büyücü tipinde, ister maceracı, ister gezgin isterse daha eğlenceli bir tip oluşturursunuz. Hytale ekibi bunu çok iyi düşünmüş ki detaylı bir karakter özelleştirme sistemi hazırlamış.

Karakter Özelleştirme

Hytale’de karakterinizi düzenlemek için öncelikle ana menüdeki “My Avatar” kısmına giriyorsunuz. Bu kısımdan sol menüde detaylı bir şekilde karakterinizi oluşturabiliyorsunuz. Karakterinizin saç rengini, saç tipini, sakallarının bolluğunu, göz rengini ve daha fazlasını düzenleyebilir, giysilerinizi katmanlarla daha gerçekçi gösterebilirsiniz.

Katman Sistemi

Katman sistemi, karakterinizin üzerindekilerin daha gerçekçi durmasını sağlayabilir. Örneğin karakterinizin en alta tişört, üstüne hırka giyebilir. En üst katmanda ise zırh giyebilir. Bu sistem katman sistemi ile gerçekleşmektedir.

Animasyon Sistemi

Karakterler, hareket ederken gerçekçi animasyon sistemi kullanılmıştır. Bununla da kalmayıp bazı giysiler karakter ile birlikte hareket etmektedir ve gerçekçiliği artırmaktadır. Örneğin uzun bir mont giyerseniz siz hareket ettiğinizde montunuz da hareket eder.

Sunucuya Özel Karakterler

Bazı sunucularda özel karakterler yer alabilir. Örneğin sunucunun temasına uygun karakter dokusuna sahip olabilirsiniz. Bununla beraber daha uyumlu bir oyun keyfi yaşamış olursunuz.

Kendini İfade Etmek

Karakteriniz, sadece özelleştirmeden ibaret değil. Karakterinizin yüzü hareketlidir. Yüzünde değişimler olabilir, gülebilir, ağlayabilir, göz kırpabilir. Farklı hareketler yaparak kendinizi ifade edebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Minecraft 19W07A Yayınlandı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

" Mucosoft : ."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.