Hytale’nin Sunucu Teknolojisi

Hytale ekibi, yeni makaleler paylaşarak oyun hakkında bilgiler vermeye devam ediyor. Bu konuda sunuculardan bahsedeceğiz.


Bu yazıda Hytale hakkında sunucuların detaylarına gireceğiz. Sunucu hakkında bazı bilgiler verip Hytale’nin sunucularının yapısını daha iyi öğrenmenizi sağlayacağız.

Diller ve Performans

Hytale takipçilerinin en çok sorduğu sorulardan birisi olan programlama dili kısmını Hytale ekibi cevaplayarak oyuncuların merakını giderdi. Oyunun kendisi C# ile kodlandı fakat sunucu JAVA ile çalışacaktır.

Daha sonraki makalelerde oyun içi kod kullanımı hakkında detaylı bilgi verileceğini açıklayan Hytale ekibi, JAVA’yı kullanma nedenlerinin en önemli sebebinin ekibin JAVA’yı çok iyi bilmesi ve Minecraft oyuncularının bazılarının JAVA kullanması olduğunu belirtti.

İnsanların Açtığı Sunucular

Oyuncular, kendi Sunucularını kurarak kendi içeriklerini üretebilir ve oyunu özelleştirebilir. Oyunun menüsünden bloklarına, karakterlerinden dokusuna, özelliklerinden değerlerine kadar her şeyi değiştirebilmelerini sağladılar. Bununla birlikte sunucunuzu istediğiniz gibi tasarlayacaksınız.

Oyuncular, sizin sunucunuza girdiği anda eğer ses, modelleme, animasyon gibi farklı içerikler var ise içerikler inecektir ve sunucunuza bağlanacaktır.

Sunucu Tarayıcısı

Sunucu tarayıcısı sayesinde sunucular bulabilirsiniz. Görselde görüldüğü gibi sunucu adı ve görseli en üstte, alt kısımda ise sunucu bilgileri ve güncellemelerin olduğu görülüyor.

Arkadaşlarla Oynamak

Arkadaş listesi sayesinde arkadaşınızın o anki oynadığı sunucuya geçiş yapabilirsiniz. Bunu yapmak için arkadaş listesini açıp çevrimiçi arkadaşınızı buluyorsunuz. Eğer bir sunucuda ise yanına hemen gidebilirsiniz. Bu sayede arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

İsterseniz özel bir sunucu açarak beraber de oynayabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Civilization 5 Nasıl Bir Oyun? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.