İdrardan elektrik üretimi gerçekleşti

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

İdrardan elektrik üretimi

İdrardan elektrik üretimi mümkün hale geldi. Bir grup uzman, yaptığı çalışmada idrar kullanarak güçlü bir enerji üretmeyi başardı.

Birleşik Krallık’ta yer alan bir laboratuvarda yapılan çalışmada araştırmacılar, yenilenebilir enerji konusunda büyük bir adım atmış oldu. Araştırmacıların yaptığı çalışmaya göre idrar kullanılarak enerji üretimi sağlandı. Bu sistem gelecekte evlere kadar girebilir. Bu da hem maliyetleri azaltır hem de temiz enerjiyi daha da yaygınlaştırır.

PlayStation 5 satış miktarı paylaşıldı

İdrardan elektrik üretimi başarılı sonuç verdi

Birleşik Krallık’ta yer alan bir robotik laboratuvar olan Bristol, yaptığı çalışmayla teknoloji gündemine oturdu. Araştırmacıların laboratuvarda yaptığı bir araştırmada farklı enerji üretimleri üzerine duruldu. İnsan atıklarını enerjiye dönüştürmenin mümkün olup olmadığını düşünen araştırmacılar bu konuda bir test uyguladı. Bu konuda bir sistem geliştiren uzmanlar, insan idrarını enerjiye dönüştürebilen bir yakıt hücresi üretmeyi başardı. Araştırma ekibinin bu projeye verdiği isim Pee Power olarak belirtildi.

İdrardan elektrik üretimi

Bu sistem öncelikli olarak akıllı telefon şarj etmek için denendi. Yapılan test sonucuna göre sistemden gelen enerji başarılı bir şekilde çalıştı ve telefon şarj olmaya başladı. 5 kişilik bir insan idrarının yaklaşık saatte 300 watt yetecek kadar enerji ürettiği açıklanıyor. Bu teknolojiyle birlikte teknolojinin şimdilik akıllı telefon şarj etmek için kullanılması düşünülürken gelecekte ev elektriğine de katkı sağlaması bekleniyor olsa da bu sistemin ne kadar yayılacağı ve halk tarafından ne kadar benimseneceği ayrı bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.