iMessage Gizli Özellikler Keşfedin

iPhone telefonlarınızda kullanırken eğleneceğiniz iMessage gizli özellikler kısmını biliyor musunuz?

iPhone ve iPad ile birlikte gelen iMessage ülkemizde pek kullanılmıyor. Özellikle ABD’de oldukça kullanılan iMessage birçok özelliği ile kullanıcılara güzel kullanım sunuyor. Eğer iki iPhone ya da iPad iMessage kullanarak iletişim kuruyorsa, internet üzerinden sağlanıyor. Yani iMessage ücretsiz. iMessage kullanırken SMS’leriniz de bitmiyor. Bir bakıma iMessage, WhatsApp gibi diyebiliriz. Biz de iMessage’ın bilinmeyen özelliklerini inceleyeceğiz.

iMessage, iOS cihazlar üzerinde ücretsiz olarak kullanılıyor. iMessage, her iPhone ile birlikte geliyor. Ayrıca kurulum gerektirmiyor. iMessage’daki özelliklerin kullanılabilmesi için iletişim kuran cihazların iPhone olması gerekiyor. Eğer cihazlardan biri iPhone değilse normal SMS konuşması gerçekleştiriliyor.

iMessage Gizli Özellikler Keşfedin

iMessage Özellikleri

Bu özellikleri iki iPhone arasında iletişim kuruyormuş gibi anlatıyoruz. Aşağıdan da iMessage özelliklerini deneme videomuzu izleyebilirsiniz.

iMessage, tamamen internet üzerinden kullanılıyor. Yani aslında WhatsApp gibi çalışma mantığına sahip. Üstelik iMessage üzerinden WhatsApp’ta bulunan birçok özelliği de kullanabilirsiniz. Hatta bazı iMessage özellikleri WhatsApp üzerinde bulunmuyor. Bu özellikler de kullanıcıları adeta kendine aşık ediyor. İşte o harika özellikler;

Çıkartmalar

iMessage üzerinde çıkartmalar gönderebilirsiniz. Bu çıkarmaları AppStore’dan ücretli ya da ücretsiz indirebilirsiniz. Değişik türlerde yüzlerce çıkartma bulunuyor. Çıkartma özelliğinin WhatsApp üzerinde olmadığını da düşününce iMessage kullanmak için başka bir neden daha çıkıyor. Üstelik çıkartma eklemek istediğinizde karşınıza birçok alternatif çıkıyor.

Related Post

Fotoğraf ve video gönderme

iMessage üzerinden fotoğraflarınızı ve vidolarınızı gönderebilirsiniz. Üstelik fotoğrafı hem fotoğraflarınızdan seçebilir ya da hemen o an fotoğraf çekebilirsiniz. Fotoğraf gönderirken iki kameradan birini kullanabilirsiniz. Gönderdiğiniz fotoğraflar kalitesi bozulmadan, çekildiği kalite ile gönderiliyor.

El yazısı

Başka bir seçenek olarak, parmağınızda çizdiğiniz şeyleri, el yazınızı gönderebilirsiniz. Burada 7 farklı renk ve siyah biz zemin bulunuyor. İsterseniz burada video kaydı yaparak da üzerinde yazı yazabilirsiniz. İsterseniz yazdığınız ana videoya kaydeder isterseniz kaydedilmiş video üzerinde çizimlerinizi yaparsınız. Üstelik burada parmaklarınızın verdiği tepkiye göre farklı şekilde reaksiyonlar alacaksınız. İsterseniz çekimlerinizi fotoğraf üzerinde de yapabilirsiniz.

Müzik gönderme

iMessage üzerinde iTunes Store’dan satın aldığınız müzikleri gönderebilirsiniz. Fakat gönderdiğiniz müzik karşıdaki kişinin kütüphanesine eklenmeyecek. Sadece gönderdiğiniz kişi gönderilen müziği iTunes üzerinden dinleyecek.

YouTube videoları iMessage üzerinde

iMessage’ın en güzel özelliklerinden biri de içinde YouTube videolarını oynatması. Yazı kısmında YouTube sekmesine geldiğinizde en son izlediğiniz videoları göreceksiniz. Yani YouTube geçmişini göreceksiniz. Buradan dileğiniz videoyu izleyebilirsiniz. Üstelik izlemek için YouTube uygulamasına geçiş yapmayacaksınız.

iMessage’da Harika Mesajlar Göndermek

Birçok kullanıcının bilmediği ve kullanırken çok keyif alacağı kısma geldik. iMessage üzerinden birçok özellik ekleyerek mesajlarınızı gönderebilirsiniz. Üstelik birçok mesaj bulunuyor. Yapılması gereken tek şey, mesajı yazdıktan sonra gönder tuşuna uzunca basmak. Daha sonra da istediğimiz özelliği seçmek.

iMessage gizli özellikler yazımız bu şekildeydi. Umarız siz de bizim kadar keyif almışsınızdır. Bu tür yazılarımız devam edecek.

Bir önceki makalemiz olan iOS 11.2 Güncellemesi Geldi, iPhone Hızlandı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Hasan Burus: Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.