Instagram bağlantı çıkartması yeni özelliğe kavuştu

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Instagram bağlantı çıkartması

Instagram bağlantı çıkartması yeni bir özelliğe kavuştu. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar daha fazla ayrıcalığa sahip olmaya başlıyor.

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarından birisi olan Instagram, hikayeler sistemiyle birlikte sıklıkla tercih ediliyor. Gün içerisinde onlarca hikaye paylaşan bulunduğu gibi daha fazla paylaşan da yer alıyor. Hikaye sistemi günümüzde o kadar çok gelişti ki artık hikaye paylaşımı yapılırken müzik eklenebiliyor, çıkartma yapıştırılabiliyor veya efekt ekleme gibi daha pek çok şeye imkan tanınıyor. Şimdi hikaye sistemi bir kademe daha gelişmiş oldu.

Android yenilikleri duyuruldu

Instagram bağlantı çıkartması yeniliğe yer veriyor

Instagram, daha öncesinde yukarı kaydırma özelliği ile birlikte 10.000 takipçiyi aşan veya mavi tik alan kullanıcıların harici bağlantı eklemesine olanak tanıyordu. Bu özellik Ağustos ayı ile birlikte Instagram’ın aldığı bir karar ile kaldırılmıştı. Instagram, aldığı bu karar sonrasında yukarı kaydırma özelliğini kaldırsa da harici bağlantı eklemek için bir çıkartma eklemişti. Bu çıkartma ile birlikte kullanıcılar hikayeye bağlantı ekleyebiliyordu. Instagram, yeni yaptığı güncelleme ile birlikte bu özelliği bir kademe daha geliştirmiş oldu.

Instagram bağlantı çıkartması

Her kullanıcının kullanabileceği bir özellik olan bağlantı çıkartması ile birlikte kullanıcılar takipçilerini istediği sayfaya yönlendirebiliyor. Yeni eklenen özellik ile beraber artık bağlantı çıkartması eklendiğinde çıkartmanın etiket metni değiştirilebiliyor olacak. Daha öncesinde etiketler web sitesinin alan adı ile aynı oluyordu. Bu güncelleme ile birlikte daha estetik bir etiket görünümü mümkün hale geliyor. Etiket metnini özelleştirmek için ise yapılması gereken bağlantı çıkartmasını ekleyip düzenleme işlemini halletmek. Eğer gözükmüyor ise güncelleme yapmak gerekebilir.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.