Instagram erişim problemi yaşandı, tekrar olması tepki çekti

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Instagram canlı yayın

Instagram erişim problemi ile yeniden gündeme çıktı. Twitter’da gündem olan bu sorun, kısa sürede halledilerek çözüme kavuşmuş oldu.

Geçtiğimiz günlerde büyük bir problem ile karşılaşan Facebook, Instagram ve WhatsApp, Twitter’da kısa sürede gündeme oturup büyük bir tepki toplamıştı. Yaklaşık 6 saatlik bir kesintiye uğrayan milyarlarca kullanıcıya sahip bu platformun böyle bir sorun yaşaması pek çok şeyi de tetikleyerek interneti ciddi bir şekilde etkilemişti. Dün akşam saatlerinde tekrardan böyle bir sorun geldi ve pek çok kişi bu sorundan dolayı Twitter’da çeşitli paylaşımlara ev sahipliği yaptı.

TIME dergisi Facebook ile ilgili kapak paylaştı

Instagram erişim problemi tekrardan gündeme geldi

Downdetector verilerine göre dün akşam saatlerinde özellikle 21.00’den sonra büyük bir kesinti meydana geldi. Bu kesintinin raporlara göre gece 00.00’den sonra yavaş yavaş normale döndüğü görülüyor. Akşam saatlerinde yaşanan kesinti sonrasında gece saatlerinde bazı kullanıcılar tekrardan kesinti yaşadığını raporladı. Facebook, yaşanan sorunu doğrulayarak yaptığı açıklamada bazılarının Instagram’a erişemediğinden söz etti ve bu sorunun çözülmesi için çalışmaların yapıldığını açıkladı. Bu durumdan dolayı üzgün olduklarını söyleyen ekip, uzun bir sürenin ardından sorunun düzeltildiğini belirtti.

Instagram erişim problemi

Instagram’da yaşanan erişim sorunu ile birlikte pek çok Twitter kullanıcısı Instagram’dan Twitter’a geçerek yeni bir gündem başlattı ve çeşitli içerikler yayınlayarak bu duruma tepkisini koydu. Bazıları Facebook uygulamalarının sonunun yaklaştığını düşünürken bazıları olayı eğlenceye döktü.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.