Instagram gönderilerine müzik ekleme mümkün oluyor

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Instagram gönderilerine müzik ekleme

Instagram gönderilerine müzik ekleme yeni güncelleme ile birlikte mümkün olmaya başlıyor. Yeni özellik Türkiye’de test edilecek.

Instagram, geçtiğimiz yıl hikayeye müzik ekleme özelliğini mümkün hale getirmişti. Bu özellik sayesinde kullanıcılar hikaye paylaştıklarında belirli bir süre üzerine müzik yerleştirebiliyordu. Bu özellik buna ek olarak Reels sisteminde de kullanılabiliyordu. Reels sistemi sayesinde kullanıcılar farklı içerikler üretebiliyordu. Şimdi de Instagram gönderileriyle ilgili yapılan önemli bir güncelleme ülkemizde de test aşamasına girmiş bulunuyor.

Google robot temizlikçi çalıştırmaya başladı

Instagram gönderilerine müzik ekleme geldi

Instagram, yeni özelliği ile kullanıcıların beğenerek kullandığı müzik sistemini gönderilere de eklemeye imkan tanıyor. Bu özellik ile beraber kullanıcılar istediği bir gönderiye müzik ekleyebiliyor hale gelecek. Türkiye, Brezilya ve Hindistan’da test aşamasına başlayan özellik, kademeli bir şekilde kullanıcılara ulaşıyor. Instagram’ın yeni özelliği ile birlikte pek çok kullanıcının bu özelliği deneyip kullanması bekleniyor. Özellikle ülkemizde bu özellik sevilen ve hikayelerde sıklıkla kullanılan bir sistem. Yapılacak olan testten sonra bu özelliğin resmî olması bekleniyor.

Instagram gönderilerine müzik ekleme

Instagram gönderisine müzik eklemek için öncelikle bir fotoğraf seçmek gerekiyor. Yeni gönderi oluşturma ekranında konum, kişi etiketleme ve diğer platformlarda paylaşma gibi seçeneklerin yanı sıra bir de müzik ekleme seçeneği yer alıyor. Kullanıcı istediği bir müziği seçip hangi yerden başlayacağını belirterek müziği eklemiş oluyor. Müzik ekleme işlemi tamamlandıktan sonra Instagram videoyu gönderi kısmında müzikli bir şekilde göstermeye başlıyor. Ayrıca gönderinin üzerinde hangi müzik olduğu da belirtiliyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.