Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

“Instagram hesabı nasıl kapatılır?” diye merak ediyorsanız bu yazımızda cevabını bulabilirsiniz. Instagram profilinizi tamamen kaldırabilir, artık erişilmez duruma getirebilirsiniz. İşte Instagram hesap silme rehberi. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak Instagram hesabını kaldırabilirsiniz. Öncelikle bu işlemi yapmak için Instagram hesabınızın şifresini bilmeniz gerekiyor.

İlgili Yazı

Instagram Gizli Hikaye İzlemek Artık Mümkün

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır

Günlük yaşantımızda en çok kullandığımız sosyal medya haline gelen Instagram’ın Dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunuyor. Türkiye’de de Facebook’tan sonra en çok kullanılan sosyal medya uygulaması haline gelen Instagram’da bazı kullanıcılar hesap silmek istiyor. Bu işlemi yapmak için size hazırladığımız bu yazıdan faydalanabilirsiniz. Hesabınızı başarıyla silmek için aşağıdaki adımları dikkatlice ve sırasıyla uygulamanız gerekiyor.

Instagram hesabını silmek isteyen kullanıcıların yapması gereken bazı adımlar var. Instagram profil kaldırma işleminde ilk önce Instagram hesabınızı bilgisayar tarayıcısından açmanız gerekiyor. Instagram hesap kaldırma akıllı telefon uygulama üzerinden yapılamıyor. Instagram hesap kaldırma işlemine başlamak için ilk önce aşağıdaki linke tıklamanız gerek:

https://instagram.com/accounts/remove/request/

Eğer Instagram hesabınıza giriş yapmadıysanız karşınıza hesap giriş ekranı gelecek. Kaldırmak istediğiniz Instagram hesabının kullanıcı adı ve şifresiyle oturum açın. Eğer Instagram’ı Facebook üzerinden kullanıyorsanız Facebook ile Girş Yap butonuna tıklayabilirsiniz. Eğer Instagram hesabınız ve Facebook hesabınızı bağladıysanız kullanıcı adı ve şifre girmeden direkt Facebook hesabınızla giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptığınızda karşınıza böyle bir ekran gelecek. Görselde de görüldüğü gibi “Hesabımı geçici olarak kapat” başlığı yer alacak. Bu başlığın böyle olması Instagram’ın bir politikası. Siz hesabızını kapattığınızda erişilmez olacak. Ama tekrar giriş yapmak istediğinizde olduğu gibi duruyor olacak. Ancak siz giriş yapmadıkça sizin hesabınızı, siz dahil hiç kimse göremeyecek. Instagram burada verilerin kaybolmaması için böyle bir yol izlemiş.

Bu ekranda “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusu karşınıza gelecek. Bu soruya istediğiniz cevabı verebilirsiniz. Bu seçimin hesabın kapanmasında bir değişiklik yapmıyor. Dilerseniz burada rastgele bir seçim yapabilirsiniz. İsterseniz Instagram’ın daha iyi bir uygulama olmasına katkı sağlamak için size en yakın olan seçeneği seçebilirsiniz.

Size en yakın seçeneği işaretledikten sonra sizden şifrenizi girmek isteyecek. Şifrenin girilmesinin sebebi işlemin sizin tarafınızdan yapıp yapılmadığını belirlemek. Şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra aşağıdaki “Hesabı geçiçi olarak kapat” butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.  Butona tıkladığınızda sizden son bir onay ekranı gelecek. Eğer hesabınızı silmekte kararlıysanız “Evet” tuşuna, biraz daha düşünmek ve sonra kapatmak isterseniz “Hayır” tuşuna tıklayabilirsiniz.

“Evet” tuşuna tıkladıktan sonra Instagram giriş ekranını göreceksiniz. Eğer bu ekranı gördüyseniz Instagram hesabınız başarılı şekilde kaldırılmıştır. Bundan sonra Instagram hesabınızı silmek, kaldırmak için başka işleminiz kalmamış oluyor. Bundan sonra hiç kimse fotoğraflarınıza, Instagram profilinize ulaşamayacak.

Instagram kapatılan hesabı geri açma

Eğer kaldırdığınız Instagram hesabını geri açma işlemi yapmak istiyorsanız, yapmanız gereken şey çok basit. Hem bilgisayardan hem de akıllı telefondan Instagram kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yaparak hesabınızı geri getirebilirsiniz. Siz hesabınızı açınca sanki hiçbir şey olmamış gibi fotoğraflarınız ile videolarınız olduğu yerde duruyor olacak.

Bir önceki makalemiz olan Enes Batur Haber Kanallarına Oyun Oynadı! başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Hasan Burus :Merhaba ben Hasan. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Yeni teknolojiler üzerinde araştırma yapmayı seviyorum. Bu araştırmalar sonucunda da size yazılarımı ulaştırıyorum.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.