Instagram Yeni Bir Karar Aldı: “Takipçi” Sekmesini Kaldırdı

Faris Kaya tarafından tarihinde yayınlandı

Sosyal Medya devi Instagram “karanlık mod” özelliğinin ardından platform içerisinde yer alan bir başka özelliği kaldırdı. Kaldırılan bu özellikle beraber artık takip ettiğiniz kişileri stalk imkanınız da zorlaşmış oldu.

Instagram’da yıllardır yer alan “Takip” sekmesinden takip ettiğiniz kişilerin neleri beğendiğini, kimleri takip ettiğini yada hangi gönderilere yorum attıklarını görebiliyorduk. Instagram yetkilileri çok radikal bir karar alarak bu sekmeyi tamamen kaldırdı. Kullanıcılar tarafından fark edilmeye başlanan durum bazıları tarafından olumlu karşılansa da yine bu durum olumsuz tepkiler almadı da değil.

takip özelliği kalktı

Instagram ürün müdürü Vishal Shah bu konu ile ilgili konuştu. Shah takip sekmesinin kullanıcı gizliliğini zedelediğini ve zaten kullanıcıların çoğu tarafından da kullanılmadığını dile getirdi. Şimdilik Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu bazı bölgelerde özelliğin kaldırıldığını ve önümüzdeki günlerde tüm dünyada bu özelliğin kaldırılacağı da açıklamaları arasında yer alıyor.


Faris Kaya

Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen, video oyunlarını ve Tuğba'yı seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 27 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümü mezunu.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.