1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulamalar
  3. Instagram Yeni Bir Karar Aldı: “Takipçi” Sekmesini Kaldırdı
Trendlerdeki Yazı

Instagram Yeni Bir Karar Aldı: “Takipçi” Sekmesini Kaldırdı

Instagram çok radikal bir karar alarak "Takipçi" sekmesini uygulama içerisinden kaldırmaya başladı.

instagram
17

Sosyal Medya devi Instagram “karanlık mod” özelliğinin ardından platform içerisinde yer alan bir başka özelliği kaldırdı. Kaldırılan bu özellikle beraber artık takip ettiğiniz kişileri stalk imkanınız da zorlaşmış oldu.

Instagram’da yıllardır yer alan “Takip” sekmesinden takip ettiğiniz kişilerin neleri beğendiğini, kimleri takip ettiğini yada hangi gönderilere yorum attıklarını görebiliyorduk. Instagram yetkilileri çok radikal bir karar alarak bu sekmeyi tamamen kaldırdı. Kullanıcılar tarafından fark edilmeye başlanan durum bazıları tarafından olumlu karşılansa da yine bu durum olumsuz tepkiler almadı da değil.

takip özelliği kalktı

Instagram ürün müdürü Vishal Shah bu konu ile ilgili konuştu. Shah takip sekmesinin kullanıcı gizliliğini zedelediğini ve zaten kullanıcıların çoğu tarafından da kullanılmadığını dile getirdi. Şimdilik Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu bazı bölgelerde özelliğin kaldırıldığını ve önümüzdeki günlerde tüm dünyada bu özelliğin kaldırılacağı da açıklamaları arasında yer alıyor.

Bir önceki makalemiz olan Youtube'ta Videolar Kaç MB Veri Harcar? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen ve video oyunlarını seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 24 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümünde okuyor.

Yorum Yap