Instagram’a Karanlık Mod Geldi, Peki Nasıl Aktif Edilir?

Faris Kaya tarafından tarihinde yayınlandı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram her geçen gün yeni özelliklerle diri tutulmakta. Uzun zamandır bir çok kullanıcının talep ettiği bir özellik olan “karanlık mod” en son güncellemelerle beraber beta olarak kullanıma sunuldu.

Instagram gelen bu güncelleme ile birlikte diğer bazı uygulamalarda olduğu gibi karanlıklara bürünmüş oldu. Bu sayede kullanıcılar karanlık ortamlarda uygulamaya girdiklerinde göz konforu açısından daha sağlıklı bir kullanım deneyimine sahip oluyorlar. Ayrıca karanlık mod az da olasa telefonunuzun pil ömrüne de olumlu bir etkiye sahip.

Şimdiden bir çok kullanıcı tarafından olumlu yönde karşılandı. Şuan için sadece IOS platformunda yayınlanan Beta sürümünde kullanıma açılan karanlık mod’u nasıl kullanabileceğinizi yazımızda sizlere anlattık.

Instagram karanlık mod

Karanlık Mod Nasıl Devreye Sokulur?

Karanlık Mod Instagram içerisinde ayarlarda bulunan bir özellik değil. Instagram karanlık modu IOS içerisinde bulunan telefonun kendi karanlık mod özelliği ile birlikte devreye giriyor. Yani iPhone cihazınızda karanlık modu devreye aldığınızda Instagram’a giriş yaparsanız Instagram’ında karanlık modda çalıştığını göreceksiniz.

Eğer Instagram’ı karanlık modda çalıştırmayı başaramadıysanız, IOS sürümünüzün güncel olup olmadığını kontrol edin. İkinci olarak ise Instagram uygulamasının güncelliğini kontrol edin. Eğer bu ikisi de güncel sürümlerde ise hiçbir sorun ile karşılaşmamanız gerekli.

Son olarak “Karanlık Mod” özelliğinin Android platformuna ne zaman çıkacağı konusunda resmi bir açıklama yapılmış değil. Fakat tahminimiz bu özelliğin bu sene bitmeden Android platformunda da kullanıma sunulacağı yönünde.


Faris Kaya

Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen, video oyunlarını ve Tuğba'yı seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 27 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümü mezunu.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.