1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Instagram’dan Bir Yeni Özellik Daha

Instagram’dan Bir Yeni Özellik Daha

Instagram ilk yayınladığı günlerde sadece bir fotoğraf paylaşma platformu iken, şu anda geldiği nokta cidden inanılmaz...

Instagram’dan Bir Yeni Özellik Daha

Instagram yayınladığı güncelleme ile kullanıcılarının hikayeler üzerinden takipçilerine anonim soru sorma yeniliğini getirdi.

Instagram ilk yayınladığı günlerde sadece bir fotoğraf paylaşma platformu iken, şu anda geldiği nokta cidden inanılmaz. Önceden sadece fotoğraf paylaşma platformu olmasına rağmen şirket olarak yaptıkları yeniliklerle kullanıcılarına kolaylık sağlıyor, onları uygulamaya çekiyor ve daha önemlisi kullanıcılarının uygulamayı kullanırken çeşitli özellikler sunması sayesinde sıkılmamasını sağlıyor. Durum böyle olunca dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olması kaçınılmaz oluyor tabii ki. Son 1 yıl içinde eklenen yeni özelliklere biraz değinmek gerekirse; Snapchat vari Hikayeler özelliği, Canlı Yayın özelliği, Anket özelliği, Derecelendirme özelliği ve son olarak da geçtiğimiz haftalarda kullanıcıların Instagram üzerinden Youtube misali kanal oluşturup videolar paylaşmasını canlı yayın yapmasını sağlayan IGTV özelliği.

Kullanıcılar bu özellikleri daha yeni yeni benimserken… Dün gelen yeni bir güncelleme ile kullanıcıların hikayeler üzerinden “Bana soru sor” paylaşımlarını yaparak kullanıcıların takipçilerinden kendisi hakkında sorular beklemesine yol açtı. Aslında Instagram bu özelliği geçtiğimiz haftalarda kullanıcılarına sunmuştu ama o zaman kullanıcılar paylaşımlarını bir kalıp içinde sadece “Bana soru sor” olarak paylaşabiliyor idi, dün gelen yeni güncelleme ile artık bu paylaşımlar bir monotonluktan çıktı ve kullanıcılar takipçilerine istediği şeyleri yazarak “Bana soru sor” diyebilecek.

Bir konu hakkında sizi uyarayım. Yeni gelen “Bana soru sor” özelliğinde sorduğunuz sorular takip ettiğiniz kişiye anonim olarak gitmiyor, bizzat sizin hesabınızdan yollanmış bir mesaj gibi gidiyor. Bunu da belirtmekte fayda var ciddi sorunlara yol açabilirdi 🙂

Instagram

Yorum Yap