Intel Core i9-12900K testi ortaya çıktı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Intel Core i9-12900K testi

Intel Core i9-12900K testi ortaya çıktı. Ortaya çıkan sonuca göre yeni işlemci modelleri AMD’nin en iyi işlemcilerinin önüne geçiyor.

Intel, dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden birisi olarak yer alıyor. Firma, her yeni nesil işlemci modellerinde çıtayı bir adım daha yukarı çıkartarak daha kaliteli işlemcileri piyasaya sürüyor, daha iyi performans almak isteyen kullanıcıları memnun etmeye çalışıyor. 12. nesil Intel işlemciler henüz piyasaya sürülmedi fakat 2021 yılının son çeyreğinde piyasada bulunması bekleniyor. 11. nesil Intel işlemciler ise yılın başlarında piyasada yerini almıştı.

Bellek fiyatları hakkında önemli bir haber ortaya çıktı

Intel Core i9-12900K testi paylaşıldı

AMD, son yıllarda ortaya koyduğu performans ile birlikte Intel işlemcileri geride bırakıyordu. Intel, yaptığı bazı girişimlerle AMD işlemcilerini geçmeye çalışsa da son zamanlarda çıkarılan işlemci modelleri iki tarafın da büyük rekabet içerisine girmesine sebep oldu. Bu iki rekabetin tüketiciye olumlu yansıdığını da belirtmek gerekiyor. Çünkü tüketici, iki büyük firma sayesinde daha kaliteli ve daha uygun fiyatlı ürünler ile karşılaşabiliyor.

Intel Core i9-12900K testi

Intel Core i9-12900K işlemci ile birlikte DDR5 RAM gibi bazı yeni teknolojilere destek sunulurken performans konusunda da oldukça verimli bir çalışma sergileyecek gibi duruyor. Yapılan testte NVIDIA RTX 3080 ve AMD Radeon RX 5700 XT ekran kartı modelleri tercih edildi. Teste göre Intel Core i9-12900K 15.900 puan aldı. AMD Ryzen 5950X modelinin 800 puan geride olduğunu hatırlatalım.

Oyun performansı incelendiğinde 1920×1080 piksel çözünürlükte Intel’in yeni işlemcisinin AMD’ye göre 10 FPS daha yüksek olduğu görülüyor. Bu da oyuncular için önemli bir performans artışı demek. Yeni işlemcilerin çıkış tarihinin Kasım ayı olacağı tahmin ediliyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.