Intel M1 işlemci ile dalga geçti

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Intel M1 işlemci

Intel M1 işlemci ile ilgili yaptığı paylaşımlarda Apple’ın geliştirdiği bu işlemcinin Intel işlemcisinden daha iyi olmadığını belirtiyor.

Intel ile AMD arasındaki rekabet bilinen bir durum. Intel ve AMD zaman zaman birbirlerine göndermeli reklamlar yaparak her firma kendi işlemcisinin daha iyi olduğunu söyler. İşlemci sektörüne Apple firmasının da katılmasıyla Intel yeni reklam çalışmasıyla gündeme oturdu.

PlayStation 5 DualSense sorunu oyuncuları çıldırttı

Intel M1 işlemci ile ilgili paylaşımlar yaptı

Bildiğiniz üzere Intel ile Apple, uzun bir süredir beraber çalışıyordu. Apple, kendi cihazlarında Intel işlemcisinin gücünden yararlanıyordu. Geçtiğimiz yıl Apple M1 işlemcisi ile piyasaya çıkan firma, Intel’in pabucunu dama attı. Bu da Intel firması ile Apple firmasının arasının açılmasına sebep oldu.

Yaşanan bu olayların ardından Intel cephesinden ilginç reklam kampanyası geldi. Yeni bir Intel işlemcili bilgisayar tanıtımı yapan firma, Apple’ın işlemcisinin yapamadıkları konusunda firmayla dalga geçti. Apple M1 işlemci henüz yeni ve ARM tabanlı olduğu için Intel işlemcinin yaptığı bazı işlevleri yapamıyor, bunun yanı sıra bazı uygulamalar eski Mac cihazlarda çalışırken Apple M1 işlemci desteğine sahip cihazlarda çalışmıyor.

Intel M1 işlemci

Bu durum Intel için güzel bir fırsat oldu. Intel, Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide roket fırlatmaya güç verenin veya Rocket League oynayan bir kişinin Mac kullanmadığını belirtiyor. Bunun yanı sıra Photoshop, tablet modu, dokunmatik kalem desteği gibi pek çok konuda Apple’a gönderme yapan Intel, açık açık Mac cihazdan da bahsediyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.