1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Intel Rocket Lake-S çıkış tarihi açıklandı

Intel Rocket Lake-S çıkış tarihi açıklandı

Intel Rocket Lake-S çıkış tarihi

Intel Rocket Lake-S işlemci serisinin modelleri için çıkış tarihi resmî olarak açıklandı. Pek çok müşterinin beklediği o an nihayet geldi.

Intel, her yıl yeni bir nesil çıkararak kullanıcıların güncel teknolojilerden yararlanmasını sağlıyor. Her yeni nesilde üzerine biraz daha koyarak işlemcilerini daha da güçlendiren firma, 11. nesil Intel işlemciler ile birlikte daha yüksek hız, daha iyi teknolojiler vaat ediyor.

Facebook akıllı gözlük geliştiriyor

Intel Rocket Lake-S işlemcilerin çıkış tarihi

Intel’in yeni nesil işlemcileri bu yıl beklenen bir diğer gelişme idi. Daha önce perakendecilerin ürünleri yanlışlıkla listelemesinden dolayı işlemcilerin çıkış tarihini erteleyen firma, resmî olarak bir açıklama yaptı. Intel’in yaptığı açıklamaya göre 11. nesil Intel Rocket Lake-S işlemciler 30 Mart 2021 tarihinde sunulacak. Çıkış yapacak olan yeni nesil işlemciler ile birlikte kullanıcılar hem işlemci özelliklerini öğrenecek hem de sipariş vermeye başlayacak.

Intel Rocket Lake-S çıkış tarihi

Intel’in yeni nesil işlemci serisi ile ilgili CES etkinliğinde tanıttığı modellerden birisi Intel Core i9-11900K olmuştu. Özellikleri incelediğimizde frekans hızının 3,5 GHz’e kadar yükseldiğini, turbo frekans hızının 5,3 GHz’e kadar ulaştığını görüyoruz. 8 çekirdek ve 16 iş parçacığına sahip olan bu modelin 20 adet PCIe 4.0 slotu desteği bulunuyor. Bazı kullanıcılar ürünün özelliklerini düşük bulabilir. Intel, yeni nesil işlemcilerin performansının daha iyi olduğunu söylüyor.

Intel’in 11. nesil modelleri LGA 1200 soketini desteklese de eski soketlerde yazılım güncellemesine ihtiyaç duyulduğu da belirtilen detaylar arasında. Henüz erken fakat 12. nesil işlemciler ile ilgili bir iddia da ortaya çıktı. 12. nesil Intel işlemcilerinin DDR5 RAM desteğine kavuşacağı belirtiliyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan RTX 3060 Windows 7 destekliyor mu? başlıklı makalemizde NVIDIA, RTX 3060 ve Windows 7 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap