Internet Explorer Windows 10’dan kaldırılıyor

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Microsoft, Internet Explorer internet tarayıcısı için önemli bir karar alarak Windows 10 işletim sisteminden gelecek sürümlerde kaldırmayı hedefliyor. Bununla birlikte birkaç açıklama yapan firma, Edge tarayıcısı için de bazı duyuruları kullanıcılar ile paylaştı.

16 Ağustos 1995 yılından beri piyasada yerini koruyan Internet Explorer, 2020 yılına geldiğimiz bu dönemde 15. yılını geride bıraktı. Birçok kişi Internet Explorer ve Google Chrome üzerinden yapılan mizahları biliyor. Internet Explorer’in yavaşlığı, Google Chrome indirmek için kullanıldığı gibi pek çok eğlenceli anlar bu tarayıcı ile yaşanmıştı. Artık bir dönem resmî olarak sona eriyor.

Instagram silinen paylaşım verilerini depoluyor

Internet Explorer Windows 10 işletim sisteminden kaldırılıyor

Microsoft Edge, çıktığı günden bu yana pek çok kullanıcının ilgisini çeken etkili bir tarayıcı olarak yerini aldı. 2019 yılında Microsoft’un aldığı bir karar ile Edge, Google’ın sunduğu açık kaynak yazılım olan Chromium tabanlı programlanmaya başlandı. Chromium, açık kaynak web tarayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Microsoft Edge’nin yanı sıra Yandex Browser’da da Chromium altyapısı yer alıyor.

Internet Explorer Windows

Microsoft, yaptığı duyuruda Microsoft Edge’nin Chromium olmayan sürümü ile Internet Explorer’in desteğinin kesileceğini belirtti. Eski Microsoft Edge tarayıcının 9 Mart 2021’den sonra güncelleme almayacağını belirten firma, 17 Ağustos 2021 tarihinde ise Internet Explorer 11’in desteğine son verilerek güncelleme yapılmayacağını açıkladı. Bununla birlikte tarayıcı üzerinden OneDrive, Outlook, Office 365 gibi hizmetlere erişim sağlanamayacak.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, haberleri kaçırmayın. 🙂


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.