İnternet hızını beğenmeyen kullanıcı cayma bedeli ödemedi

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

İnternet hızını beğenmeyen kullanıcı

İnternet hızını beğenmeyen kullanıcı hakkında mahkeme tarafından önemli bir karar verildi. Bu kadar internet abonelerini ilgilendiren bir karar.

İnternet, günümüzün en önemli teknolojileri arasında yerini almış durumda. Kullanıcılar internet aboneliğine sahip olarak internete bağlanabiliyor ve internette takılabiliyor. Şunu belirtmemiz gerekiyor ki internet abonelerinin en büyük sorunları arasında cayma bedeli yer alıyor. Bu bedel sebebiyle kullanıcılar internet aboneliklerini iptal edemiyor. Mahkeme, bir internet kullanıcısının yaptığı başvuruda çok önemli bir kararı açıklayarak internet aboneliğine sahip olan kullanıcılara bir umut verdi.

12VHPWR güç bağlantısı ekran kartlarını canlandıracak

İnternet hızını beğenmeyen kullanıcı hakkında önemli karar

Muş’ta bir vatandaş aldığı internet aboneliğini beğenmeyince ve firma ile ilgili bir sorun yaşayınca mahkemeye başvurdu. Yaşanan olaya göre vatandaş bir internet servis sağlayıcısından internet aboneliği alıyor. Firma, vatandaşa taahhütlü internet paketi sunuyor. Muş’ta yaşayan vatandaş internet hızının düşük olması ve internetin zaman zaman kesilmesi sebebiyle aboneliğini iptal etme kararı alıyor. Firma ile görüşen vatandaş, 709 TL cayma bedeli ödemesi gerektiğini öğreniyor. Olay da bu noktadan sonra gelişiyor.

İnternet hızını beğenmeyen kullanıcı

Cayma bedelini ödeyerek hizmeti iptal eden vatandaş, hemen mahkemeye başvuruyor ve firmaya dava açıyor. Dava sonucunda ise vatandaşın haklı olduğu belirleniyor, cayma bedeli olan 709 TL ise firma tarafından vatandaşa geri ödeniyor. Alınan bu karar ile birlikte mahkeme, süresi 1 yılın üzerinde olan taahhütlü sözleşmenin davacı tarafından bir sebep olmadan iptal etme hakkına sahip olduğunu açıkladı. Bununla birlikte davacının cayma hakkı gibi herhangi bir para ödemesine gerek olmadığı da belirtildi. Alınan bu karar diğer internet aboneleri için adeta bir umut oldu.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.