iOS 13.1.3 Güncellemesi Yayınlandı

Hasan Burus tarafından tarihinde yayınlandı

ios 13.1.3 güncellemesi

Geçtiğimiz haftalarda kullanılmaya başlanan iOS 13, iPhone kullanıcıları tarafından çok eleştiri almıştı. Kullanıcılar iOS 13.1.2 güncellemesi ile birlikte iPhone’larda ısınma, bataryanın hızla bitmesi ve gelen aramaların ekranda görünmemesi gibi sorunlar yaşamıştı. Kullanıcılar yaşadıkları sorunları Twitter ve Reddit gibi sosyal medya ortamlarından Apple’a iletti.

iOS 13.1.3 güncellemesi özellikleri

Sorunlara kulak veren Apple, iOS 12.1.2 güncellemesinin duyurulmasından 17 gün sonra iOS 13.1.3 güncellemesini iPhone’larla buluşturdu. Geçmiş güncellemelerle kıyaslandığında yakın aralıklarla gelen güncellemeler, iPhone’lar için dezavantaj sayılabilir. Çünkü yeni iPhone satın almak isteyen kullanıcılar, halihazırda kullanan kişilerin yorumlarını gördüklerinde satın almak vazgeçebilir.

Kendi imajını korumayı ilk hedef olarak belirleyen Apple, dezavantajları ortadan kaldırmak için çalışmalarına devam ediyor. Apple güncelleme ile birlikte aşağıdaki sorunların ortadan kaldırıldığını duyurdu.

Göze çarpan ilk düzeltme gelen aramalarda meydana gelen hatanın düzeltilmesi oldu. Arama esnasında iPhone’un çalmaması ve titremesi engellenmiş oldu. iCloud’da bulunan yedeklemelerin de iPhone’a geri yüklenmesinden sonra uygulamaların indirilmemesi sorunu da ele alındı.

Apple Watch’larda yaşanan eşleme problemi de düzeltmiş oldu. Modellere göre değişen indirme boyutu ise 74 MB ve 150 MB arasında değişiyor. Bu değişiklik iPhone’un modeline göre belirleniyor.

iOS 13.1.3 güncellemesi alacak iPhone modelleri

Hataları ortadan kaldırıp kullanıcıların yüzünü güldürecek güncelleme, iOS 13 güncellemesini yüklemesini yapan cihazların hepsine gelecek. Eğer hâlâ iOS 13 güncelleme kurulumunu yapmadıysanız, iOS 13.1.3 için iOS 13 kurulumunu yapmanız gerekiyor.

İşte iOS 13.1.3 güncellemesini alan modeller:

  • iPhone XS, XS Max, XR ve X
  • iPhone 8 ve 8 Plus
  • iPhone 7 ve iPhone 7 Plus
  • iPhone 6S ve 6S Plus
  • iPhone SE
  • 7. nesil iPad Touch

Hasan Burus

Teknoloskop kurucu editörü Hasan Burus, bilgisayar mühendisliği öğrencisi. 5 yıldır teknoloji haberleri yazıyor.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.