iOS 13.1 Güncellemesi Geliyor

Apple 19 Eylül’de yayınladığı iOS 13 için ilk güncellemesini 24 Eylül’de yayınlayacak. Bu güncelleme ile birlikte yazılım kısmında daha iyi bir işletim sistemi oluşturma amaçlanıyor. Donanım kısmında en iyi parçaları kullanan Apple, yazılımsal kısımda da rakiplerinden geri kalmak istemiyor.

iOS 13’ün getirdiği en büyük yenilikler karanlık mod, kaydırarak klavyede yazı yazma ve fotoğraf düzenleme özelliği oldu. Bunların haricinde birçok yeniliği kullanıma sunan Apple, iOS 13.1 güncellemesinde de oluşan hataları giderecek. Apple Maps üzerinden de arkadaşlarınız ve ailenizle konum paylaşabilme imkanınız da olacak. Siri’ye kolayca kısayollar eklenebilecek.

Yeni güncellemenin en önemli yeniliği de cihaz güvenliğinde olacak. Başkaları cihazın kilit ekranından telefonun içine sızamayacak. Keşfedilen açıkta, iPhone kilitliyken telefonda bulunan rehbere ulaşım imkanı bulunuyordu. Bu hata FaceTime araması geldiğinde, kilitli ekranda bir mesaja cevap verildiğinde ortaya çıkıyordu.

Related Post

iOS 13.1, iOS 13 güncellemesi alan her cihazda indirilebilir olacak. Güvenlik açıklarından korunmak için cihazları her zaman güncel tutmak gerekiyor.

Önerilen Yazı
iOS 13 Yayınlandı (Neler Yeni?)

Bir önceki makalemiz olan iOS 13 Yayınlandı (Neler Yeni?) başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Hasan Burus: Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.