iOS 13 İçin Tarih Belli Oldu

Hasan Burus tarafından tarihinde yayınlandı

Apple’ın mobil cihazlar için geliştirdiği işletim sistemi iOS 13 için tarih belli oldu. 10 Eylül tarihinde düzenlenen Apple Special Event’te duyurulan haberde yeni iOS sürümünün 19 Eylül’den itibaren kullanıcılara ulaşacağı açıklandı.

iPhone 11 duyurusuyla birlikte yapılan yeni iOS sürümü iOS 13, destekleyen bütün cihazlara ücretsiz olarak ulaşacak. iOS 13, iPhone 6S ve üzerindeki bütün modeller tarafından kullanılabilecek. iPhone 6 ve iPhone 5S arasındaki bütün cihazlar şu anda kullanılan sürüm olan iOS 12’de kalacak.

iOS 13 içinde birçok yenilik barındıracak. Öne çıkan özellerinden biri de karanlık mod olacak. Bilindiği gibi iPhone her zaman gri ve beyaz ağırlıklı bir temayla kullanılıyordu. Günümüzde siyah renkli tasarımların yaygınlaşmasıyla birlikte Apple da modaya uymuş oldu. Ayrıca telefon üzerinde kullanılan hesaplarda kullanıcı gizliliği için de özel çalışmalar yapıldı.

Android’de bulunan kaydırarak yazı yazma özelliği de sonunda Apple’a gelmiş olacak. Bu özellik Android’de 10 yıldan fazla zamandır kullanılıyordu. Siri de farklı bir sese kavuşarak kullanım kolaylığı sağlayacak.


Hasan Burus

Teknoloskop kurucu editörü Hasan Burus, bilgisayar mühendisliği öğrencisi. 5 yıldır teknoloji haberleri yazıyor.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.