iOS 14 güncellemesi yayınlandı

Apple’ın aylardır duyurduğu ve özelliklerini paylaştığı iOS 14 güncellemesi için çıkış tarihinin sonbahar olacağı biliniyordu. Bu konuda Apple firmasından bir açıklama geldi.

Firma geçtiğimiz gün yeni işletim sistemi güncellemesinin bugün çıkacağını duyurmuştu. Kullanıcılar bugünden itibaren yeni güncellemeyi cihazına kurabilecek.

iOS 14 çıkış tarihi ve özellikleri açıklandı

iOS 14 güncellemesi ile birlikte pek çok yenilik olacak

iOS 14 ile birlikte kullanıcılar yeni özelliklere kavuşurken aynı zamanda daha güvenli ve daha optimize bir işletim sistemine merhaba diyecek. 16 Eylül yani bugün itibariyle güncelleme iPhone 12 serisi, iPhone 11, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE (1. nesil), iPhone SE (2. nesil), iPod touch (7. nesil) cihazları ile uyumlu olacak.

Related Post

iOS 14’ün yanı sıra iPadOS 14 güncellemesi de bugün itibariyle yayınlandı. Bu güncelleme 12.9 inç iPad Pro (4. nesil), 11 inç iPad Pro (2. nesil), 12.9 inç iPad Pro (3. nesil), 11 inç iPad Pro (1. nesil), 12.9 inç iPad Pro (2. nesil), 12.9 inç iPad Pro (1. nesil), 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad (8. nesil), iPad (7. nesil), iPad (6. nesil), iPad (5. nesil), iPad mini (5. nesil), iPad mini 4, iPad Air (4. nesil), iPad Air (3. nesil), iPad Air 2 cihazlarında yer alacak.

iOS 14 ve iPadOS 14 güncellemesi ile birlikte yapay zeka geliştirmeleri, daha bilgili bir Siri, iğnelenmiş sohbetler, yeni memojiler ve çıkartmalar, geliştirilmiş ev uygulaması, yenilenmiş bir tarayıcı deneyimi, geliştirilmiş gizlilik seçenekleri ve çözülmüş birçok hata gibi çeşitli yenilikler geliyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan Blender 2.9 özellikleri ile birlikte yayınlandı başlıklı makalemizde 3D Model, Blender 2.9 ve Modelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.