iOS 15.2 özellikleri duyuruldu

iOS 15.2 özellikleri ile birlikte kullanıcılara duyuruldu. Apple’ın sahip olduğu iPhone cihazını kullananlar yeni güncellemeye geçebilir.

Apple, geçtiğimiz dönemlerde iOS 15 sürümünü tanıtmıştı. Pek çok yeniliğe ağırlık veren firma, şimdi de 15.2 sürümü ile kullanıcıları karşılıyor. iOS 15.2’nin yanı sıra aynı zamanda iPadOS 15.2 güncellemesi de iPad kullanıcılarını bekliyor olacak. Yeni güncelleme ile birlikte gizlilikten mesajlara, hata düzeltmelerinden optimizasyona pek çok değişiklik yapılmış oldu.

Apple Watch yasal sorunlar ile karşı karşıya

iOS 15.2 özellikleri

Yeni güncelleme ile birlikte eklenen özelliklerden birisi gizlilik sisteminin geliştirilmesi oldu. Yeni eklenen bir araca göre artık kullanıcılar gizlilik raporunu kullanarak uygulamalar hakkında rapor alabiliyor. Bu özellik, son yedi gün içerisinde hangi uygulamanın konum, fotoğraf, kamera ve mikrofon gibi çeşitli yerlere ne kadar sıklıkla eriştiğini gösteriyor. Aynı zamanda uygulamaların ağ kullanımı da belirtiliyor. Eklenen bir diğer özellik varis özelliği olarak yer alıyor. Kullanıcılar artık vefat ettiği takdirde hesabının kime geçmesini istediğini belirtebiliyor. Bu sayede varis olan kullanıcı vefat eden kişinin hesabında yetki sahibi olabiliyor.

Related Post

Yeni bir güncellemeye göre artık mağazadayken tek bir alandan film satın alma, film kiralama ve kitaplığı incelemek mümkün oluyor. Bir diğer yeniliğe göre mesaj güvenliği arttırılmış oldu. Artık ebeveynler, çocukları mesaj aldığında eğer müstehcen bir görsel içeriyor ise uyarı alabiliyor. iOS 15.2 ile birlikte kullanıcılar CarPlay ile harita uygulamasını daha detaylı bir şekilde görebilecek. Bunun yanı sıra işletim sisteminde çeşitli iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri yapıldı.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.