iPhone 12 Pro almak kaç gün sürüyor?

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

iPhone 12 Pro almak

iPhone 12 Pro almak her ülkenin ortalama maaşına göre değişiklik gösteriyor. Bazı ülkelerde birkaç gün iken bazı ülkelerde aylar sürebiliyor. Yapılan bir çalışmada ülkelerde iPhone 12 Pro almanın ne kadar sürdüğü belirtildi.

Apple, geçtiğimiz haftalarda iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerini tanıtmıştı. Eski modellere göre daha dayanıklı ve daha güçlü olan yeni modeller, kullanıcılara bazı ek özellikler de sunuyordu. Picodi’nin yaptığı bir araştırmada iPhone 12 Pro modeli baz alınarak ülkeler incelendi.

MSI, RTX 3000 serisi güçlü ekran kartlarını duyurdu

iPhone 12 Pro almak ne kadar sürüyor?

Picodi firması tarafından yapılan bir araştırmada tüketicilerin iPhone 12 Pro Max ürününü alması için ortalama maaş ile ne kadar çalışması gerektiğini belirtti. Ortaya çıkan sonuç Türkiye’nin bu konuda en çok çalışması gereken ülke olduğunu gösteriyor. Türkiye’de iPhone 12 Pro sipariş vermek isteyen bir tüketicinin 103,8 gün çalışması gerekirken Türkiye’den sonra gelen ülke olan Filipinler’in 88,2 gün çalışması gerekiyor.

Cep telefonu ÖTV oranı

Listenin en başında ise 4,4 gün çalışma ile İsviçre yer alıyor. Sıralamada ABD 6,1 gün, Almanya 9,7 gün ve Birleşik Krallık 11,8 gün çalışması gerekiyor. Türkiye’de iPhone 12 Pro almanın neden bu kadar pahalı olduğu döviz kurunun yükselmesi, TL’nin değer kaybetmesi ve enflasyon artışı olarak yorumlanabilir.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, gündemden haberdar olun.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.