1. Ana Sayfa
  2. Mobil Teknoloji

iPhone 13 özellikleri açıklandı, işte yenilikler

iPhone 13 özellikleri açıklandı, işte yenilikler
0

iPhone 13 özellikleri ile birlikte tanıtıldı. Dün yapılan tanıtımda yeni modelin pek çok özelliği ve yeniliği duyuruldu. İşte iPhone 13 ve diğer detaylar.

Apple, geçtiğimiz yıl iPhone 12’yi tanıttığında kutu içerisine şarj yerleştirmemişti. Bununla birlikte kablosuz şarj teknolojisine ağırlık vereceğinden dolayı şarj girişinin kaldırılacağını belirtmişti. Bunun yanı sıra iPhone 13’ün daha yüksek fiyata satılacağı da gündeme oturmuştu. İddialar ve bu bilgiler doğru mu gelin hep beraber inceleyelim.

iPhone 13 Türkiye fiyatı kullanıcıları şaşırttı

iPhone 13 özellikleri ve fiyatı

Apple, iPhone 13 için bugüne kadar geliştirilmiş en iyi çift kamera sisteminin yer aldığını duyururken dayanıklılık konusunda da harika bir seri olduğundan söz ediyor. Gücünü A15 Bionic çipinden alan iPhone 13, uzun pil ömrü ile ön plana çıkıyor. 24 Eylül’de ön siparişin başlayacağı ve 1 Ekim’de satışa sunulacak olan iPhone 13 modelinin şimdiden özellikleri paylaşıldı.

iPhone 13 ve iPhone 13 Mini modelinde bulunan kamera özelliklerinden söz eden Apple, suya dayanıklı olan bu modellerin %47 daha fazla ışık yakaladığını ve geniş açılı çekimleri mümkün kıldığını söylüyor. Yeni bir özellik sayesinde kamera hareket etse dahi yapay zekanın da gücünden faydalanan telefon, sabit çekim imkanı sunuyor.

iPhone 13 özellikleri

Bununla birlikte sinematik mod da dikkat çeken özellikler arasında yerini almış durumda. Bu özelliklerden birisi yüz odağı olmakta. Video çekilirken yüzün olduğu kısma odaklanan kamera, profesyonel sinema filmlerinin çekimine olanak tanıyor olacak. Sinematik mod, Dolby Vision HDR formatı ile çekim yapıyor. Kamera özellikleri arasında Deep Fusion, akıllı HDR 4, portre modu ve gece modu bulunuyor. Serinin sunduğu bir diğer özellik olan anılar özelliği ile birlikte iPhone 13, nostaljiye olanak tanıyor.

iPhone 13 özellikleri arasında daha iyi pil ömrü de bulunmakta. Ön kameraya dahi gelişmiş özellikler ekleyen Apple, bir önceki nesile göre 2.5 saate kadar daha uzun pil ömrü vaat ediyor. Rakiplere göre %50’ye kadar daha hızlı bir işlemciye sahip olduğunu söyleyen firma, diğer rakiplere göre %30’a kadar daha hızlı grafik teknolojilerine sahip olduğundan da bahsetmekte.

iPhone 13 Mini için fiyatlar:

  • 128 GB -> 10.999 TL
  • 256 GB -> 11.999 TL
  • 512 GB -> 13.999 TL

iPhone 13 için fiyatlar:

  • 128 GB -> 11.999 TL
  • 256 GB -> 12.999 TL
  • 512 GB -> 14.999 TL

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap