iPhone 13 şarj girişi olmadan çıkabilir

Apple, iPhone 13 için yeni bir karar almış olabilir. Ortaya çıkan söylentilere göre iPhone 13 şarj girişi olmadan piyasaya sürülecek. Bunun firma için pek çok sebebi bulunuyor.

iPhone 12 her ne kadar daha yeni çıkan bir model olsa da bu modelin ardından iPhone 13 için şimdiden ortalıkta dedikodular dönmeye başladı. Kablosuz şarj desteği ile kullanıcılara sunulan iPhone 12, pek çok yenilik ve güvenlik güncelleştirmeleri ile kullanıcılara sunuldu. iPhone 13 için şimdiden bazı bilgiler ortaya atıldı.

Redmi K30S Ultra çıktığı anda büyük bir satış yakaladı

iPhone 13 şarj girişi olmadan piyasaya sürülebilir

Bilindiği üzere iPhone 12 ile birlikte ürünün kutusundan şarj kablosu çıkmamaya başlamıştı. Bu da pek çok müşterinin dikkatini çekmişti. Apple’ın böyle bir yol izleme nedenlerinden birisi de kablosuz şarja ağırlık verilmesi ve telefonunu güncellemek isteyen müşterilerin şarj kablosuna para vermemesi idi.

iPhone 13 şarj girişi

Şimdi de ortaya atılan yeni bir iddiaya göre Apple’ın iPhone 13’te şarj girişinin tamamen kaldırılmasından yana olduğu belirtildi. Yani eğer ki bu iddialar gerçekleşirse iPhone 13 ile birlikte artık şarj kablosu kullanılmayacak. Bunun yerine tam olarak kablosuz şarj teknolojisine geçiş sağlanacak.

Apple firmasının bu kararı vermesindeki nedenlerden birisi kullanıcıların yeni teknolojiye odaklanması ve ürün içerisinde sadeleştirmeye gidilmesi oldu. Kablosuz teknolojilerin yaygınlaşması adına bir hareket başlatan firma, bu sistem sayesinde müşterilerin hızlı bir şekilde şarj etme imkanı sağlayacağını da belirtiyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan Redmi K30S Ultra çıktığı anda büyük bir satış yakaladı başlıklı makalemizde Redmi K30S Ultra ve Xiaomi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz... E-mail girmeniz taktirde, yorumunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.