İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. iPhone Patlarken Görüntülendi

iPhone Patlarken Görüntülendi

iPhone Patlarken Görüntülendi

Geçtiğimiz yıl patlayan telefonlar çokça gündemde olmuştu. Şimdi de bir iPhone 6S’in patladığı an güvenlik kameralarına yansıdı.

Bir teknik servisin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, iPhone 6S’in bir anda patlayarak alev aldığı görülüyor. Ayrıca patlamanın etkisiyle ekranın kırıldığı ve tehlikeli bir şekilde etrafa saçıldığı söylendi.

Patlamanın sebebi henüz bilinmese de bataryada yapılan bir hatadan dolayı olduğu tahmin ediliyor. Geçmiş telefon patlamalarına bakıldığında böyle patlamaların batarya kaynaklı olduğu biliniyor. Bataryada depolanan elektrik enerjisi telefonda meydana gelen patlamanın sonucunda çok tehlikeli bir duruma giriyor. Eğer bu patlama esnasında telefon şarj olur vaziyetteyse çok daha vahim durumlar yaşanabiliyor.

Şans eseri bu patlamada yaralanan olmadı. Ancak patlamanın etkisi videoda görülebiliyor. iPhone 6S’e yakın olan kişinin nasıl da yerinden fırladığı hemen fark ediliyor. Ayrıca bu patlama ilk kez bir iPhone 6S’in olduğu yerde, etken bir sebep yokken patlaması oldu. Diğer patlamalarda fazla Güneş ışığı alan cihazlar patlamıştı. Apple patlamaya sebep olarak cihazların uzun süre sıcak altında kalmasını göstermişti.

iPhone batarya değişim kampanyası

Apple Dünya genelinde bir kampanya yürütüyor. Kampanya ile birlikte garantisi bitse dahi iPhone’ların bataryaları ₺129’a değiştiriliyor. Üstelik değişim ücreti için model de fark etmiyor. Eğer sahip olduğunuz iPhone’un garantisi devam ediyorsa ve pil performansı %100’den aşağıdaysa pili ücretsiz değiştirme imkanınız bulunuyor.

Eğer iPhonu’nuzun pil sağlık durumunu öğrenmek isterseniz şu adımları izleyebilirsiniz. Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı (Beta). Burada pilinizin maksimum hangi kapasite ile çalıştığını öğrenebilirsiniz.

iPhone Pil Sağlığı

iİşte iPhone patlama görüntüsü:

 

Yazar Hakkında

Merhaba ben Hasan. İstanbul'da yaşıyorum. Yazılımlar, donanımlar, savunma sanayii vb. ilgi alanlarım arasında bulunuyor. Yeni teknolojiler üzerinde araştırma yapmayı seviyorum. Bu araştırmalar sonucunda da size yazılarımı ulaştırıyorum. Açık kaynaklı yazılımları kullanmayı seviyorum.

Yorum Yap