iPhone satışları durduruldu, peki ne olacak?

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

iPhone satışları

iPhone satışları Apple tarafından durduruldu. Alınan bu karar iPhone almak isteyenleri etkiledi. Yalnızca iPhone değil, diğer ürünler de aynı şekilde.

Ülkemizde popülerliği ile bilinen Apple ürünleri, son zamanlarda ülkede yaşanan durumlar sebebiyle etkilenmiş durumda. Birçok vatandaş Apple’ın satmış olduğu ürünleri yüksek fiyatlı bulsa da Apple, yaşanan son ekonomik gelişmeler sebebiyle bu fiyatların yeterli seviyede olmadığı kararına vardı ve satışları durdurma kararı almış oldu. Alınan bu karar ile birlikte Apple’ın fiyat güncellemesine gideceği düşünülüyor.

Bitcoin şehri inşa ediliyor

iPhone satışları durduruldu

Bilindiği üzere ülkemizde son zamanlarda ekonomide olağanüstü gelişmeler yaşanıyor. Dolar kurunun hızlı bir şekilde değer değiştirmesi pek çok ürünün de zamlanmasına yol açmakta. Dün ülkede dolar kurunun ciddi düzeyde artması ve rekor tazelemesi sebebiyle piyasalar oldukça hareketli geçti. Yaşanan bu olayın ardından Apple ürünlerinin de döviz bazlı oldukça düşük bir fiyatta kaldığı görüldü. Fiyatların çok düşük kalması ve bu sebeple siparişlerin de artışa geçmesi Apple’ın da dikkatini çekmiş olacak ki firma satışları durdurma kararı aldı.

iPhone satışları

Alınan bu karar ile birlikte gelen siparişleri de iptal ettiği ortaya çıktı. Özellikle faturalandırılmayan siparişler iptal ediliyor ve Apple bu istekleri geri gönderiyor. Pek çok üründe yaşanan bu durumun sebebinin Apple’ın ürünlere zam yapacağı olarak açıklanıyor. Ürünlerin ne kadar zamlanacağı konusunda henüz kesin bir bilgi yok fakat pek çok kişi ciddi bir fiyat güncellemesi içerisine girmiş durumda. Fiyatların bu şekilde kalmasının birçok kişinin stok yapıp ürünleri yüksek fiyattan satmasına da neden olabileceği için Apple böyle bir karara imza atıyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.