1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

iPhone Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

iPhone Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?
0

iPhone şifremi unuttum, sıfırlama işlemini nasıl yapabilirim soruları iPhone kullanıcılarından çok sık bir şekilde duyulmaktadır. Şifrenizi unutsanız da çözümü olduğunu bilin ve panik yapmayın. iPhone markası son zamanlarda çok fazla kullanılan bir marka haline gelmiştir. Telefon açılış esnasında girmeniz gereken bir şifre bulunuyor. Bu şifreyi unutursanız eğer telefonunuzu açmak imkansız hale gelecektir. Bazı yöntemler ile şifreyi çözebilirsiniz. iPhone şifre sıfırlama için korkmanıza gerek yok. Herhangi bir veri kaybı yaşamadan dosyalarınızla beraber telefonunuzun içeriğine kavuşabilirsiniz.

iPhone Şifre Sıfırlama

iPhone şifrenizi unuttuysanız bilgisayardan yardım alıp sorununuzu çözebilirsiniz. Bunun içinde bilgisayara ve iTunes yazılımın son sürümüne ihtiyacınız var. iTunes yazılımını bilgisayara kurup daha sonrasında telefon kablosuyla bilgisayara bağlanmalısınız. iTunes programının yardımıyla telefon yedeklemesini yapın. Telefon verileri yedeklenip daha sonrasında telefonun açma kapama tuşuyla beraber Home tuşuna basılı tutmanız gerekir. Connect to iTunes yazısı gördüğünüzde bilgisayarla telefonunuz arasındaki bağlantı kurulmuştur. Bu bağlantıyı gerçekleştirdikten sonra fabrika ayarlarına dönülmesiyle alakalı bir uyarı alacaksınız.

Bu isteği onayladığınız zaman telefonunuz sıfırlanarak açılır. Bilgisayarda yer alan iTunes programında yedek veriler telefona yüklendiğinde iPhone telefonun şifresini de sıfırlamış olacak ve herhangi bir veri kaybına da neden olmayacak.

iPhone iCloud ile Şifre Sıfırlama

iCloud giriş sayfasına girin. Apple ID’nizi kullanıp oturum açmalısınız. Üst kısmından tüm cihazlar seçip, iPhone seçeneğini seçin. Son işlemdeyse iPhone sil butonuna tıklayın. Bu işlem de telefonunuzdaki tüm veriler uzaktan silinecek ve parola da kalkmış olacak. Kurulum kısmında iCloud yedeğinden geri yükleme ya da yeniden kurulum yapma seçimi de size kalmış. Bunları yaptıktan sonra da yeni bir şifre belirleyebilmektesiniz.

İphone Kurtarma Modu ile Şifre Sıfırlama
İphone Kurtarma Modu ile Şifre Sıfırlama

İphone Kurtarma Modu ile Şifre Sıfırlama

İki işlemin dışında son olarak kurtarma moduyla sıfırlamak kalıyor. Bunu yaptığınız zaman telefonunuzdaki veriler kalıcı bir şekilde silinir. İlk olarak iPhone’u bilgisayara bağlamalısınız ve iTunes programını açmalısınız. Kurtarma moduna girebilmek için donanım tuşları telefondan telefona değişiklik gösterebilmektedir. Bunun için Apple destek sayfasına girmelisiniz. Daha sonrasında geri yükleme ve yükseltme seçeneği ekrana gelir. Geri yüklemeyi seçerek telefonunuz sıfırlanacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap