1. Ana Sayfa
  2. Mobil Teknoloji

iPhone X Plus İçin Satış Fiyatı Belli Oldu

iPhone X Plus İçin Satış Fiyatı Belli Oldu
0

Bu yıl içinde üç yeni model tanıtacak olan Apple, iPhone X Plus için fiyatı belirledi. Yeni model iPhone, iPhone X’dan daha pahalı olacak.

Bu yıl içinde duyurulması beklenen iPhone X Plus, iPhone X ile benzer özelliklere sahip olacak. Yeni gelecek model 6.5 inçlik OLED ekrana sahip olacak. iPhone X ise 5.8 inçlik ekrana sahip. Günümüzde iPhone X satışları Apple’ı mutlu eden bir noktaya gelmişken bu ivmeyi kaçırmak istemeyen teknoloji devi şirket, Plus versiyonu da piyasaya sürerek satışları arttırmayı hedefliyor. Ancak ülkemizde iPhone X’un fiyatı ₺5599 iken yeni gelecek olan versiyon bütçeleri daha çok zorlayacak.

Yurt dışında $899’dan satışa çıkan iPhone X ülkemizde ise dolar üzerinden hesaplandığında -bu yazı yazıldığı anda- $1141 yapıyor. Yeni gelecek olan iPhone X Plus ise yurt dışında $1000’dan satışa çıkacak. Yani yurt dışında yeni model iPhone ₺4903 gibi bir ücret oluyor. Ancak bu yeni modeli ülkemizde satın almak istediğimizde daha yüksek bir fiyat karşımıza çıkacak. Yeni modelin tahminen ₺6000 ile ₺7000 arasında olması bekleniyor. Bu fiyat gerçekten çok yüksek. Bu ücretle yüksek donanımlı bilgisayar satın alınabilir.

iPhone X Plus Özellikleri

2018 yılı içinde piyasaya sürülmesi beklenen iPhone X Plus’ın görünümü iPhone X’dan farksız olacak. Sadece ekranı daha büyük olacak. Ayrıca yeni modelin Apple’ın için bir ilk olarak üçlü kamera ile gelmesi bekleniyor. Yani bu telefonun arka kısmında üç kamera bulunacak. Önde kısımda da bir kamera bulunacak. Artık akıllı telefonlarda üç arka kameralı olma modası başladı. Geçtiğimiz günlerde de LG’den 5 kameralı telefon haberi gelmişti.

iphone-x-renkler
iPhone gelecek zamanda farklı renkte iPhone’ları piyasaya sunacak.

iPhone X, iki farklı renk seçeneği ile satılmasına karşı yeni model üç renk seçeneği ile kullanıcıyla buluşacak. Apple, kullanmakta olduğumuz modelin sadece iki renk türüne sahip olması nedeniyle çokça eleştiri almıştı. Gelecek olan altın rengini ise size daha önce haberimizde belirtmiştik: Altın renkli iPhone X. Ayrıca Apple’ın bir projesi olan PRODUCT RED sürümü de bu yeni model için geçerli olabilir. RED, bir sosyal sorumluluk projesi. RED satın alan müşteriler sağlık üzerine yapılacak çalışmalar için katkıda bulunmuş oluyorlar.

iPhone X, 3GB RAM’e sahipken yeni modelde RAM 4GB olacak. Depolama kapasitesinin de artması beklenen yeni model OLED ekranlarını LG’den alabilir. Apple şu ana kadar OLED ekranlarını Samsung’dan alıyor ve iPhone X böyle satılıyordu. Ancak Samsung’dan almak çok maliyetli olduğu için Apple LG’ye yaklaştı.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap